19.08.2019
Deset bodů vezou jezdci českého JD GUNNEX KTM Racing Teamu z patnáctého podniku mistrovství světa v motokrosu, kerý se jel v italské Imole. Ve třídě MX2 bodovali ve druhé jízdě oba jeho členové. Čtrnácté místo obsadil slovenský jezdec Richard Šikyňa a osmnáctý skončil český závodník Petr Polák.

Jak viděl vystoupení svých svěřenců šéf a majitel týmu v jedné osobě Jiří Jankovský?

„Musím říci, že se nám bohužel nepovedl sobotní kvalifikační trénink, který jsme prokaučovali. Kluci tak nestihli zajet rychlé kolo. Ve stejný den však byl na pořadu kvalifikační závod a ten se Richardovi povedl, dokončil ho na šestnáctém místě. S nadějí jsme vstupovali do nedělního programu a povzbudil nás také dopolední zahřívací trénink.

Richard odstartoval do první závodní jízdy skvěle a držel se na šestém místě. Bohužel již v prvním kole mu skoro na záda dopadl po skoku jeden ze soupeřů. Zlomil mu blatník, sedlo a prakticky „odstrojil“ celý zadek mašiny. Bohužel to znamenalo konec nadějí a ke všemu po tak skvělém začátku. Petr skončil čtyři kola před koncem kvůli bolestem v kotníku a měli jsme spolu pohovor na téma, že jsme na motokrosu a i přes bolest se taková jízda musí dokončit.

Ve druhé neměl Rišo úplně povedený start a po kontaktu s jedním ze soupeřů začínal závod jako poslední. Předvedl však skvělou stíhací jízdu, kterou zakončil na čtrnáctém místě. Škoda jen, že rozjížďka nemohla být delší, protože Richard jezdil jen o sekundu až půldruhé za kluky, kteří byli nakonec na stupních vítězů. Předvedl se také Petr, jemuž naše rozmluva prospěla a zopakoval bodový zisk z belgického Lommelu.

Celkově můžu říct, že Richardovo vystoupení se mi líbilo a zejména jeho rychlost, kterou se blíží těm nejlepším. Také Petr potvrzuje progres v celé sezoně. Ačkoliv jsme si dělali větší naděje, můžeme být spokojeni. Teď nás čekají dva dny odpočinku a pak se přesouváme do švédské Uddevally, kde nás o víkendu čeká další Grand Prix.“