28.09.2020
Pátý závod juniorského mistrovství České republiky byl odjet v sobotu 26. září 2020 v Karlíně u Čejče. Nejmladší závodníky čeká ještě jeden závod a třídu 85 ccm čekají závody dva. Naposledy se však v seriálu ukázali jezdci tříd MX2 Junior a 125 2T, kde známe letošní mistry. Shrnutí celkových výsledků letošní sezóny jsme připravili níže.

MX2 Junior

Vítězem třídy se stal Jan Wagenknecht, který získal v letošní sezóně 209 mistrovských bodů. Jezdec Haas Racing Teamu dokázal vyhrát šest z 9 rozjížděk. Se 181 body se stal českým vicemistrem třídy Adam Dušek závodící v barvách Sixtynine MXRT, s. r. o. Radim Kraus získal 149 bodů a bral celkový bronz. O pouhých jedenáct bodů má celkově čtvrtý Tomáš Pikart. Páté místo patří Patriku Příhodovi, Ados HTS KTM Team. I přes neúčast na posledním závodě skončil na šestém místě Tomáš Švirák z WMZ Racing Teamu. Sedmé místo zaujal Jan Janík, kterému se začalo dařit ve druhé půlce sezóny. Ádám Zsolt Kovács bere celkové osmé místo. Zúčastnil se však pouze prvních dvou podniků. NA celkovém devátém místě skončil Jan Křípal a desítku nejlepších uzavírá Erik Švidra v dresu Fostrade s.r.o.

125 2T

Petr Rathouský, závodník Orion Racing Teamu, celkově zvítězil v juniorském šampionátu. V průběhu roku stačil nasbírat 188 mistrovských bodů. V příštím roce bude již pravidelným účastníkem ve třídě MX2/MX2 Junior. Stejný počet bodů získal také druhý Adam Máj, který hájil barvy týmu Fostrade s.r.o. Adam hlavně na posledním závodě ukázal svou vytrvalost, když proháněl své soupeře na čtyřtaktních motocyklech. Třetí místo v šampionátu získal Luděk Černý z Motorsport Chýnov v AČR. Čtvrtému Stanislavu Vašíčkovi chybělo šest bodů, aby se dostal na třetí pozici. Hrabica Motocross Team vyslal do juniorských bojů Jaromíra Steigera, ten skončil jako pátý nejlepší závodník třídy. Šestý skončil David Vondrák, sedmý Jaroslav Patra a osmý Martin Venhoda, který se zúčastnil pouze prvních dvou závodů. Desítku nejlepších uzavřeli Tomáš Zimek a Ladislav Eliáš.

Celkové a průběžné výsledky naleznete ZDE.

Připravila: Anna Dojčánová