21.01.2021
Druhé klání AMA SX se znovu konalo v Houstonu. Justin Barcia v hlavní kategorii 450SX neměl svůj den a nedokázal zopakovat vítězství z prvního závodu. Naopak Eli Tomac zabral a ukázal, že je s ním třeba stále počítat! Třídu 250SX East ovládl sedmnáctiletý Jett Lawrence. Jak dopadly ostatní výsledky?

Na oficiální výsledky kubatury 450SX se čekalo až do včerejších pozdních odpoledních hodin našeho času. Na jezdce byl podán protest za skok na vlajku při pádu Chase Sextona. Činovnívi AMA společně s FIM řešili tento incident dlouhou dobu. Podle pravidel AMA byli jezdci potrestáni za skok na vlajku s červeným křížem. Jezdci byli potrestáni ztrátou mistrovských bodů v průběžném hodnocení. Dotčenými závodníky jsou Ken Roczen, Jason Anderson, Vince Friese a Martin Davalos.

450SX

Hlavní závod této třídy byl dramatický už od svého počátku. Po startu se dostal na první místo Chase Sexton a už po chvilce na něj tlačil Adam Cianciarulo. Adam několik minut před koncem upadl po chybě v zatáčce. Umožnil tak Eli Tomacovi, aby se dostal na druhé místo. O dvě kola později potkal stejný osud jako Cianciarula také Sextona, který však odešel se zraněním. Do vedení se tak dostal Tomac, na kterého měl obrovský tlak Zach Osborne. Výborně se předvedl nováček v této třídě Dylan Ferrandis, který se poprvé postavil na stupně vítězů. Na třetího Justina Braytona byl tvořen tlak od Roczena a Webba. Justin se nedal a udržel si své pódiové umsítění.