22.08.2011
Předposledním podnikem pokračovalo o víkendu mistrovství Evropy kubatury Open na dráze v Chorvatsku. První jízdu vyhrál po skvělém výkonu Petr Bartoš z týmu Orion Litomyšl-RS Petrol a vše pro něj vypadalo dobře.

V následujícím závodě ale upadl hned v prvním okruhu, spadl na skoku, byl hodně otřesen, ale naštěstí posbíral svoji KTM-ku a začal dohánět čelo ze zadních pozic. Nakonec to dalo v cíli ještě šesté místo, celkově bronzová medaile a Petr si oddechl, protože jeho největší rival Bělorus Tyletski bral takové umístění (8., 1.), které mu dalo čtvrtou příčku. A tak na něj potlučený Bartoš získal nakonec dva bodíky k dobru.

Z vítězství se radoval překvapivě Ukrajinec Pashchynskyy, druhý dojel domácí borec Šipek a na bednu vyskočil tedy s monoklem na oku i Péťa. Čtvrtý skončil nám dobře známý Slovinec Kragelj, 6. Čadek a 13. Hrabica.

Průběžně tak Evropu vede stále Bartoš - 298 b, 2. Tyletski - 281b, 3. Pashchynsky- 235b,… 6. Čadek - 167 b, 12. Hrabica - 70 b.

Po závodě Peťa Bartoš prohlásil: „Udělal jsem na skoku chybu, sebralo mi to nohu a já jsem z toho vystoupil. Hlavně, že jsem byl celý a mohl pokračovat. Nyní máme doma mistrák v Kramolíně a za 14 dní poslední Bulharsko. Tam se opět jede o dvojnásobek bodů v každé rundě a titul chci vybojovat.“