30.06.2013
Tým Montáže Brož Racing dnes v italské Imole bojoval o další body do Mistrovství Evropy Superstock 600. Jak to celé dopadlo se dozvíte uvnitř článku.

Po pátečním volném tréninku a první kvalifikaci, byla v sobotu v italské Imole, kde o tomto víkendu probíhá další kolo WSBK, na programu druhá kvalifikace a poté samotný závod. Tomáš Vavrouš, startující na motocyklu Kawasaki Ninja ZX-6R týmu Montáže Brož Racing, v dopoledním kvalifikačním tréninku opět posunul hranici svého nejlepšího času na této historické dráze, která patří k nejtěžším okruhům starého kontinentu. Čas 1:56,791 znamenal start do závodu z 26. pozice, nicméně minimální odstupy od rychlejších soupeřů naznačovaly možnost postupu až k bodovaným pozicím.

Bohužel průběh samotného závodu mnoho radosti východočeskému týmu nepřinesl. Již ve třetím kole došlo totiž k pádu, po kterém byl jediný český jezdec evropského šampionátu Superstock 600 odvezen k vyšetření do mobilní kliniky. Závod byl kvůli havárii zastaven červenými vlajkami a později opět restartován na sedm kol. Tohoto restartu se již Tomáš Vavrouš nezúčastnil.

Momentálně český jezdec podstupuje podrobné vyšetření případného zranění. O podrobnostech zjištěných při tomto vyšetření Vás budeme informovat v následující tiskové zprávě.

Samotný závěr dne obstarala kvalifikace Poháru Národů, ve které týmové barvy hájí samotný majitel a manažer Jiří Brož. Samozřejmě bezprostředně po událostech ze závodu Superstock 600 byl výsledek této kvalifikace až „na druhé koleji“. Závod se jede dnes a Jiří Brož je připraven udělat maximum pro nejlepší výsledek.