28.08.2013
Předposlední prodloužený prázdninový víkend se v britském Matterley Basin jelo od 21. do 25. 8. 2013 finále všech evropských šampionátů v motokrosu. Byl to takový festival všech kubatur, na kterém se bojovalo o evropské tituly ve všech třídách od juniorských přes ženy až po veterány.

A to celé se dělo při mistrovství Mistrovství Světa MX1, MX2 a MX3, takže se bylo na co dívat. Anglické počasí nezklamalo a náhlé lijáky udělaly z již tak velmi obtížné dráhy plné velkých dvojáků a trojáků těžkou hlavu nemálo jezdcům (skoky, které nejsou u nás ani v okolních zemích povoleny).

V juniorské kategorii Českou republiku reprezentovali pouze jezdci Mototosportklubu Málkov  ve třídě 65 ccm - Radim Kraus a Daniel Stehlík. Oba však na rozbahněnou dráhu nenašli recept a závody dokončili na 21. a 23. místě. O něco lépe si vedl ve třídě do 85 ccm Jakub Terešák, který obsadil celkově 7. příčku.

Ve třídě do 125 ccm skončil Filip Podmol 22. a Honza Vondrášek 25. Třídu 250 ccm hájil Vašek Kovář, který si dojel pro 18. místo.

Ve třídě MX3 bojoval z Čechů Martin Michek o podium se Slovincem Gerčarem a po dobrém výkonu skončil na 2. místě. Další z Čechů v této třídě dojel Franta Smola na 8. místě, Petr Michalec na 9. místě a Petr Bartoš na místě 11.

Následující víkend se Jakub Terešák přesune na německý šampionát ADAC MX Masters do Gaildorfu u Stuttgartu, ve kterém je v průběžném pořadí na 2. místě a pokusí se atakovat první příčku Dána Glena Maiera.