21.09.2013
Předposlední díl seriálu Mogul Supermoto 2013 v Písku se odjel za babího léta, které sice nebylo moc slunečné, ale teploty byly bez diskuzí letní. Co je naopak diskutabilní, je další setrvání kategorie S3 PitBike v seriálu MM ČR Supermoto v dalších letech.

Po pěti a čtyřech jezdcích v Sosnové a Vyškově, již do Vysokého Mýta nedorazilo ani jedno malé kolo a nyní v Písku se také nikdo neobjevil. A tak po letech téměř plných roštů, začal loni postupný propad, který letos skončil dopadem. A zatímco kategorie S3 Pitbike vypadla ze závodu úplně, tak S3 MX Cup díky spojení jízd s Veterány přežila, i když se účastnili pouze dva jezdci. Velkých kol bylo vidět více, ale jezdci se účastnili spíše S3 Veterán Cupu 40+. Stejný dopad jako S3 Pitbike zažívá i nová kategorie pro mladší Veterány typu Honzy Kvasničky S3 Veteran Cup 35. Je pravda, že to je skupina jezdců, kteří jezdí hlavně pro zábavu a záleží na tom, jak se domluví mezi sebou. Na start se postavili pouze tři borci a zachránila je společná jízda s MX Cupem.

Pojďme ale k závodům jako takovým. Asi není pochyb, že největší boje se odehrávaly ve třídě S1 No 118 Cup. Mezi Pavlem Kejmarem a Erikem Provazníkem z týmu Region racing cz se tlačil Milan Sitnianský ml. z Tuning Motor Sportu a v první jízdě se protlačil od startu až do cíle jako první. V druhé jízdě však Kejmar nenechal nic náhodě a stejným stylem si vzal vítězství pro sebe. Celkové z toho však nebylo, protože se tady moc nehraje na týmovou režii a v první jízdě byl Kejmar třetí až za Provazníkem. Celkově tak Sitnianský, Kejmar a Provazník. Po přestávce se vrátil i Petr Pinc a bral hned dvakrát čtvrté místo. Značnou část startovního pole zabírali jezdci 2 Wheel Sport racing teamu. Lukáš Ducháček dvakrát pátý, Honza Drkoš dvakrát sedmý a Radek Sokol s Liborem Machátem pak celkově desáté a jedenácté místo.

Kategorie S2 Ok Trans Praha mohla být dvakrát jak přes kopírák. Ale kameny v terénu si v druhé jízdě vybraly tvrdou daň na zadní pneumatice Petra Ludvíka z KRTZ s.r.o. a ten musel z prvního místa pomalu dokružovat na prázdné gumě až nakonec dojel do cíle jako jedenáctý. Pětadvacet bodů za vítězství v první jízdě mu pomohlo k zisku alespoň čtvrtého místa, i když to zpočátku vypadalo na dvojnásobné čisté vítězství stylem start-cíl. Na kdyby se ovšem nezávodí a tak celkové vítězství bral Pavel Kajgr, který našel v první jízdě právě v Ludvíkovi přemožitele a bral až třetí místo ještě za Alešem Cíkánkem z Orion Litomyšl – RS Petrol Teamu. I Cikánek měl našlápnuto k celkově druhému místu, ovšem v devátém kole ho předjel Kajgr a následně se přes něj ještě dostal týmový kolega Ludvíka Zdeněk Klobása. Celkové pořadí na stupních tak nakonec bylo Kajgr, Cikánek, Klobása a těsně pod stupni zůstal Ludvík.

Jen telegraficky zmíním kategorii S3 Veteran Cup 35. Celkově 50 bodů a vítězství tak Daniel Hrubý, druhý Jan Barník a třetí s jednou nedojetou jízdou Roman Potenský.

Klasických Veteránů bylo ovšem dostatek, tedy abych byl přesný devět. Bez zaváhání a se sakra velkým náskokem jezdil Jirka Lovětínský a druhý Roman Majer mu nestačil ani koukat na záda. Na záda Majerovi zase neviděl ani Franta Filínský, a tak to zde o žádných zásadních soubojích na čele rozhodně nebylo.
Nakonec nám zbyly S4 Quady. Všichni očekávali start domácího Vládi Boušky, ale ten se nakonec nekonal. Vláďa si zranil ruku při domácích pracech, tedy ne při žehlení, ale něčem větším a na start se tak nepostavil. Jako letos pravidelně dorazil švédský jezdec Nicklas Lundback a našel i krátkodobého přemožitele. Petr Polák v první jízdě nasadil ostrý start a dostal se v první zatáčce před Nicklase. Ten dokázal ale v sedmém kole nemožné a na relativně úzké trati v Písku se dostal před Poláka a jako letos vlastně vždy zvítězil. Dále už to byla vlastně nuda. Jak se odstartovalo tak se dojelo. A pořadí na stupních tedy bylo Lundback, Procházka a Polák.

Poslední závod seriálu Mogul Supermoto 2013 se pojede v sobotu 28. 9. 2013 v Chebu.