23.02.2014
Výborný start do sezony předvedl český tým Com Plus SMS Racing, který z daleké Austrálie veze světový bod.

Výbornou zprávou pro fanoušky motocyklového týmu Com Plus SMS Racing je jeho úspěch v daleké Austrálii, kde dnes odstartoval světový šampionát supersportů. Tým Jana Sasky zde vybojoval světový bod, když Fraser Rogers projel cílem na 15. místě.

Jan Saska, manažer a majitel týmu
„Po několika letech smůly, která nás vždy na prvním závodě sezóny provázela, se na nás konečně usmálo v Austrálii štěstí. Start do závodu se Fraserovi docela vydařil a z 23. startovní pozice se posunul na 21. místo. V šestém kole byl však závod po úniku oleje z jednoho z motocyklů přerušen. Po vyčištění trati byl odstartován nový závod pouze na 5 kol. Tentokrát se start příliš nevydařil a v přemíře snahy byl Fraser hned v první zatáčce dlouhý. Při tomto sprinterském závodě se zdálo, že je konec. Fraser však zabojoval, ztrátu rychle dohnal, postupně se dostal před několik jezdců a byl tu konec závodu. Jeden mistrovský bod je velkou odměnou pro celý tým, který pracoval po celou dobu na 100%. Za celý týden jsme neměli žádný technický problém, motorka fungovala výborně. O tom svědčí i absolutně nejvyšší naměřená rychlost z celého startovního pole v prvním závodě (279km/h). Za tuto práci patří obrovský dík celému týmu a pro nás pro všechny je to povzbuzení do dalších závodů.“