19.03.2014
Juniorská část týmu Montáže Brož Racing, tým Salačracing se vypravil na týdenní testování do Španělska, které ve dnech 14.- 16. 3. bylo zakončeno prvními závody na španělském okruhu Navarra při Moriwaki 250 junior cup.

Poprvé Filip vyzkoušel juniorskou Moto3 Moriwaki 9. března ve španělském Albacete, kde jsme se teprve sžívali s novou technikou. Následně jsme se přesunuli do Valencie, kde Karmen Lopez, která nám vyřizuje veškerou agendu při španělských šampionátech domluvila odpolední tréninky. Bohužel, počasí nám nepřálo a tak jsme se bez dalších najetých kilometrů vydali do Navarry.

Páteční tréninky probíhaly nad naše očekávání, Filip podával výborné výkony, kdy v prvních dvou trénincích dojel na druhém místě, ve třetím pak až na sedmém, kdy si Filip stěžoval na prokluzování zadní gumy, mechanici provedli menší změny v nastavení a do posledního pátečního tréninku Filip vyjel s odhodláním zaútočit na první pozici, což se mu podařilo. V sobotní první kvalifikaci, která byla odstartována v 10. hod. si Filip vyjel své první pole position. O necelé dvě hodiny později vyjeli jezdci do druhého měřeného tréninku, ve kterém Filip obhájil nejrychlejší čas 1:56.208, kdy druhý Patrik Pulkinnen na něj ztrácel 0,7 sec. Do prvního závodu tedy nastoupil z prvního místa. Bylo odstartováno, Filip se ujal vedení, ale po prvním kole byl závod z důvodu pádu Marcelise Bezulskiho přerušen. Po restartu   a zkráceném závodě na 7 kol z původních 10, Filip opět svým soupeřům ujel a svůj první závod s přehledem vyhrál. Druhé místo patřilo švýcarským jezdcům Jarnu Kausch a Marcelu Brenner. Druhý závod byl odstartován pár minut před 17. hod. Do první zatáčky Filip vyjížděl jako čtvrtý, těsně před začátkem druhého kola se zařadil na druhé místo a hned v následujícím kole se ujal opět vedení, které si s náskokem udržel až do cíle. Druhý dojel Lucas Tulovic, třetí byl Marcel Brenner.

V Neděli dopoledne se Filip zúčastnil dvou volných tréninků, kde si ještě svůj čas vylepšil 1:55.7. Filipovi patří velké dík, protože na juniorské MOTO3 natestoval pouze zhruba 160km. Držíme palce a přejeme mu hodně štěstí do dalšího závodu, který se koná 26.-27. 4. v holandském Assenu. Ještě před tím nás čeká první závod při španělském mistrovství PRE-Moto3 v Alcarrasu, ve dnech 18. - 20. 4. Poděkování patří také všem našim sponzorům, bez kterých bychom tento sport nemohli dělat.

Zdroj: TZ - Montáže Brož Racing Team