30.03.2014
Třináctý závod AMA SX se vrátil opět na americké území do illinoiského St. Louis. Na místním stadionu Edward Jones Dome se závodníci v sobotu 29. 3. 2014 poprali o další cenné body.

Adam Cianciarulo se minulý víkend zranil. Lékaři mu doporučili podstoupit operaci, aby mu mohli dát dohromady několikrát vykloubené rameno. Adam se rozhodl operaci podstoupit, což ovšem znamená nejen, že nedokončí SX sérii, ale bohužel nestihne ani AMA MX sérii. Jeho rekonvalescence bude trvat minimálně půl roku. Při jeho věku 17 let to však nelze považovat za kariérní tragédii. Spíš je velká škoda, že si na další Adamovo závodění budeme holt muset počkat.

Lepší zpráva je ta, že v St. Louis poprvé v této sezóně startoval Trey Canard a nedařilo se mu vůbec špatně.

250 SX Finále

Nejrychleji od startu vypálil Martin Davalos. Stíhali ho Alex Martin, Justin Bogle, Vince Friese a Matthew Lemoine. Start se nepovedl Blaku Baggettovi, který byl až čtrnáctý. Ve 2. kole se dostal Bogle před Martina. V dalším kole ho předjel také Lemonie. Když se ho chystal předjet i Friesey, Martin udělal chybu a šel k zemi. Při pádu ještě srazil Freesyho. Na 3. a 4. místo se tak dostaly dvě Hondy, a to konkrétně Matthew Bisceglia a Kyle Cunninghama. Pátý už byl Bagget. Ten na nic nečekal a okamžitě se dral dopředu. Netrvalo dlouho a Bagget už byl třetí. Bogle byl s Davalosem v kontaktu, ale 5 kol před koncem udělal chybu v rytmické sekci a jejich rozestup se zvětšil. V posledním kole ještě dokázal Bogle Davalose dojet, ale k předjetí už nedošlo.

Pořadí: 1. Martin Davalos, 2. Justin Bogle, 3. Blake Baggett, 4. Kyle Cunningham, 5. A J Catanzaro, 6. Cole Thompson, 7. Matthew Bisceglia, 8. James Decotis, 9. Alex Martin, 10. Gannon Audette

450 SX Finále

Holeshot získal Mike Alessi. V patách mu byli Ryan Villopoto, James Stewart, Justin Brayton a Justin Barcia. Ken Roczen byl šestý, Trey Canard devátý a Ryan Dungey jedenáctý. Villopoto se dostal do vedení téměř hned. Následně se Alessi začal propadat do hloubi startovního pole. Dungey, Roczen a Brayton sváděli boj o 4., 5. a 6. místo. Villopoto a Stewart si na čele vytvořili velký náskok a začal mezi nimi boj o první příčku. Mezitím se Roczen dokázal dostat na 4. příčku před Braytona a vydal se stíhat Barciu. Dungeymu se před Braytona dostat nepodařilo a navíc ho ještě předjel Tomac.  V 10. kole to přišlo. Stewart zaútočil v zatáčce na Villopota. Podjel ho vnitřkem zatáčky a dostal se před něj. Villopoto v zatáčce neudržel rovnováhu a obě nohy sundal ze stupaček, a tak Stewart hned získal několik metrů k dobru. Dungey mezitím zabojoval. Předjel Tomaca i Braytona a dostal se na 5. příčku. Villopotovi už se náskok Stewarta stahovat nedařilo, a tak si dojel Stewart pro další vítězství. Dungey se chtěl ještě na poslední chvíli dostat před Roczena, ale při pokusu o předjetí upadl na skoku. Narazil do něj ještě Justin Brayton. Nakonec tak pátý dojel Trey Canard, Dungey skončil devátý a Brayton desátý.

Pořadí: 1. James Stewart, 2. Ryan Villopoto, 3. Justin Barcia, 4. Ken Roczen, 5. Trey Canard, 6. Eli Tomac, 7. Joshua Hill, 8. Andrew Short, 9. Ryan Dungey, 10. Justin Brayton

Kompletní a průběžné výsledky jsou zde.

HD záznamy finálových rozjížděk a další videa najdete v sekci VIDEA - Motocross.