15.04.2014
Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se tým Moto FGR přesunul na blízký Slovakiaring. Na slovenském okruhu se jel závod nového seriálu IMRC. Do sedla ústeckoorlické stáje opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil již v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu.

Tentokrát však závodníky čekala jedna změna. Pořadatelé využili variability trati a poprvé se tak jelo na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů. Ale bohužel se zde sešlo málo jezdců. Proto výsledky kategorie, které se zúčastnil i tým Moto FGR, nebyly započítány do Mistrovství republiky. Tréninky a závod byly tak odjety společně se třídou Sport Production. Martin své časy neustále zlepšoval a v kvalifikaci pozávodil s velkým náskokem své dva úhlavní soupeře s motocykly Moriwaki. Nutno poznamenat, že ústeckoorlický tým v pátek absolvoval tréninky Fun Cupu, který se jede s velkými motocykly. A v sobotu závodní stáj Moto FGR čekal závod až v 18:15 hod. Závodník týmu Moto FGR - Martin Gbelec po startu odstartoval jako třetí, na konci cílové rovinky byl již první. Další průběh závodu byl pouze o tom, s jakým náskokem zvítězí. Ten byl nakonec více než minutový před maďarským jezdcem Laczkem. Martin si nakonec zlepšil čas na konečných 1:31 min., a tím zamotal hlavu nejednomu jezdci na motocyklech STK a SSP. Dalším závodem týmu Moto FGR bude Alpe Adria Cup na maďarském Pannoniaringu.

Mimochodem v pondělí (14. 4. 2014) Martin Gbelec odletěl do Španělska na jediný test juniorského šampionátu Red Bull Rokies Cupu.

Miroslav Felgr, majitel týmu:
„Víkend proběhl bez problémů a pádů, Martin opět zaznamenal velký progres, o počtu soupeřů se asi nemá cenu bavit. Situace v Evropě ve třídě MOTO 3 není dobrá, jediná konkurence je v této chvíli snad jen v Itálii a ve Španělsku. Martin zajížděl pravidelná rychlá kola a i v závodě, ve kterém neměl s kým závodit, opět posunul své maximum. V jeho věku je závodní projev velmi vyzrálý, zvládá rychlosti okolo 225 km, dokáže naslouchat radám týmu, a proto se výkonnostně posunuje tak rychle nahoru. Martin je tak velmi dobře připraven na první test Red Bull Rookies cupu a budeme držet palce, aby v prvním závodě v Jerezu posbíral co nejvíce bodů. Zároveň chci poděkovat týmu za bezproblémové zvládnutí víkendu a těm několika málo sponzorům, kteří nám ještě zůstali.“

Martin Gbelec, jezdec:
 „Začali jsme trénovat již v pátek, kdy jsme se připravovali na hlavní sobotní závod. V pátek jsem jezdil ve skupině s motorkami o obsahu 600 ccm, ale i tak jsem v kvalifikaci skončil na 6. místě. Do závodu jsem však odjížděl z depa minutu po startu, abych měl co nejdéle volnou trať a mohl zajet co nejvíce rychlých kol. V sobotu se začínalo dvěma tréninky. Do prvního s námi pustili fichtly, kteří mě velice brzdily. Do druhého tréninku je již nepustili a tak jsem mohl zrychlovat. Následovala kvalifikace a závod. Kvalifikaci i závod jsem vyhrál s obrovským náskokem a navíc jsem si tu zajel svůj dosud nejlepší čas.Tyto závody se mi velice líbily, spolupráce celého týmu byla výborná.“

Zdroj: TZ - Moto FGR