18.05.2014
Druhý podnik Grand Prix FIM Supermoto Mistrovství světa a zároveň i Mistrovství Evropy se do Aradu vrací poprvé od roku 2004 a zatímco asfaltový úsek se nezměnil, terénní část je zbrusu nová. Předpověď počasí varovala před možnými přívalovými dešti, ale v pátek odpoledne byla obloha bez mráčku a teploty kolem 18 °C, což jsou vhodné podmínky pro víkendové jízdy.

S1

Po předchozích deštivých dnech nebyla při prvních tréninkových jízdách otevřena terénní část, aby nedošlo k jejímu poškození. Důsledkem toho byly časy jednotlivých kol velice rychlé a závodníci kategorie S1 zajížděli kolem 44 sekund. Pro druhé volné tréninky byl v provozu kompletní okruh a nejrychleší časy zajížděl Mauno Hermunen.

Mauno Hermunen (SHR, TM) byl nejrychlejším jezdcem v kvalifikaci s časem 1:04.806 jen o desetinu sekundy rychlejším než Thomas Chareyre z TM Factory Racing. Třetí čas zajel Ivan Lazzarini (L30, Honda) a dále Adrien Chareyre, Pavel Kejmar, Christian Ravaglia. Rozdíl mezi jednotlivci z první šestice jezdců byl menší než jedna sekunda a nastoupili tak Superchrono.

Tam se na prvních dvou pozicích nic nezměnilo a Mauno Hermunen dokázal dokonce vylepšit svůj původní čas o bezmála šest desetin sekundy. Thomas Chareyre opět druhý. Adrien Chareyre svůj čas znatelně zlepšil a dojel třetí. Všichni tři první jezdci byli rychlejší než Hermunenův čas z druhého měřeného tréninku. Ivan Lazzarini dojel čtvrtý a Pavel Kejmar si vyměnil pozici s Christianem Ravagliou a dojel šestý.

SM2

V Mistrovství Evropy se předháněli tři jezdci v průběhu obou volných tréninků i v kvalifikaci. Nejpodstatnější byl však výsledek, který zajel Yuri Guardala. Ten nastoupí svoji první pole v sezóně díky o šest setin sekundy lepšímu času než Devon Vermeulen. Třetím velmi podobným časem se kvalifikoval Fabrizio Bartolini. Giovanni Bussei se pak postaral o tři italské jezdce v první čtyřce. Toni Klem z Finska dojel pátý a uzavřel tak pětici jezdců dělících od sebe půl sekundy.

Průběžně třetí jezdec SM2 Asseri Kingelin dojel až devátý a byl téměř dvě sekundy z tempa závodu. Milan Sitnianský zajel čas jen jeden a půl sekundy za pole position a kvalifikoval se na šesté místo.

10. Andreas Buschberger (AUT-KTM) 01:08.172

V sobotu se rovněž jely SM3 a SM85. V SM3 nebyl stanoven věkový limit a jedci mohou jet na 100-125 dvoutaktech nebo 175-250 čtyřtaktech. Nejrychlejším se stal maďarský jezdec Pak Asrin Rodi. Kategorie SM85 je navržena pro povzbuzení mladších jezdců k budoucí účasti na závodech v supermotu. Věkový limit byl stanoven na 10-15 let a mohou jezdit na strojích 65-85 dvoutakt a 85-150 čtyřtakt. Pole position si vyjel rakouský jezdec Maxmilian Kofler na Husqvarně.