14.06.2014
FIM Mistrovství světa v supermotu se tento víkend přesunulo na tuzemský okruh do Sosnové. Na rozdíl od minulého týdne, kdy se zde odjelo Mezinárodní mistrovství České republiky v nesnesitelných vedrech, dnes je na okruhu u České Lípy příjemně.

Hlavním programem dnešního dne byly samozřejmě kvalifikační jízdy kategorií SM2 a S1, kde se v obou případech dařilo domácím jezdcům!

V kategorii SM2 vyhrál kvalifikaci Milan Sitnianský (TM, Tuningmotorsport) těsným rozdílem 0.226 s časem 1:10.392, který zajel ve svém posledním kole. Za sebou však nechal dalších pět jezdců, jejichž kvalifikační časy se vešly do jediné sekundy. Druhý dojel Yuri Guardala (Honda, IFG Gazza Racing) a třetí Fabrizio Bartolini (Honda, Assomotor). Dalším českým jezdcem byl až Zdeněk Jaroš na osmém místě a hned za ním dojeli Lukáš Tůma a Pavel Kajgr. Aleš Cikánek dojel čtrnáctý.

Pavel Kejmar sice vyhrál kvalifikaci s časem 1:08.764, ale poté nastoupila první šestice ve složení Kejmar, Hermunen, Chareyre T., Ravaglia, Lazzarini a Chareyre A. do superchrono, kde Pavla přeskočil Mauno Hermunen. Ten zajel v superchronu čas 1:08.806, který je sice horší než Kejmarův čas z kvalifikace, nicméně pořadí prvních šesti jezdců na gridu určuje právě umístění v superchronu.