12.07.2014
Karel Kozák z Nýřan, jezdící za AVZO Merklín, se stal pro letošní rok 2014 mistrem Evropy v classic motocrossu ve třídě 60.

Poslední díl 3dílného seriálu se jel 5. 7. 2014 v holandském Rhenenu na písčíté trati. V kvalifikaci tohoto závodu obsadil Karel Kozák 2. místo, což dávalo naději a napovídalo o možnosti udržet vedení v seriálu ME po dvou závodech v dánském Randers, kde byl první a českém Stříbře, kde dojel na druhém místě. Jeho největší konkurenti - Ital de Santis a Švýcar Senn - skončili za ním.

V první rozjíždce byl po startu okolo 10. místa, ale do cíle prvního kola už přijel na 2. místě. Tři kola sváděl boj s vedoucím Švédem Josefssonem, párkrát si proměnili vedení v závodu,  ale jen do té doby, než Ital de Santis, jedoucí na 3. místě, odstoupil ze závodu pro poruchu motocyklu. Švýcar Senn měl navíc pád, a proto neměl kam Kozák pospíchat. V klidu si dojel pro druhé místo v 1. rozjíždce a tím i pro letošní titul mistra Evropy v kategorii 60 (mimochodem měl i nejrychlejší kolo v závodě).

Ve druhé rozjíždce měl start opět kolem 10. místa, ale na náročné písčité trati šel ihned v prvním kole dopředu na druhé místo a celý závod bojoval s Italem de Santisem o druhou příčku. Když už se zdálo, že v posledním kole půjde přes něj na druhé místo, motorka přestala jet. Do cíle chybělo 200 metrů. Důvodem byl benzín, který mu došel. Škoda, mohl to být hezký konec a celkové druhé místo v závodě.

Po celkovém sečtení všech bodů po třech závodech to dalo nakonec první místo, a tím pádem titul mistra Evropy.