09.09.2014
V uplynulém víkendu se odjel předposlední podnik Mogul MM ČR Supermoto 2014, tentokrát ve Vysokém Mýtě. Jak se dařilo týmu Hardbike Racing si můžete přečíst v týmovém reportu.

Červenobílá armáda jezdců na supermoto speciálech trénovala v průběhu sobotních tréninků v plné sestavě a z trati je nevyhnalo ani vedro, před kterým se nedalo nikde skrýt. Sedmičlenná sestava Jirka Blaha, Nikolas Blaha, Miloš Řihák, Tereza Hallová, Milan Niemczyk, Jirka Boček a Petr Vavrečka si postupně předávali pomyslnou štafetu, jak se střídaly kategorie, pro něž byly tréninky vypsány. Někteří si i poleželi na různých místech okruhu při zkoušení, jak rychle se dá na trati jezdit - neboli testovali kvalitu povrchu, chcete-li. Mechanici tak měli o práci postaráno a mimo rutinní výměny gum či dolévání benzínu se vyrovnávaly blastery, odvzdušňovaly brzdy a řidítka se vracela do původní polohy.

V tak početném týmu jako je Hardbike Racing však servis nebyl problémem, se kterým by si tým neporadil.

Závodní neděle začínala už v 7.30 hod. Mechanici a všichni, kteří byli vzhůru, začali připravovat zázemí týmu. Každá motorka se musela vyvézt z přívěsů a garáží karavanů, postavit na stojan, zkontrolovat tlak v kolech, stav benzínu, nasadit nahříváky a preventivně přeleštit. Už v devět hodin vyjížděl ze stanu první jezdec k tréninkovým jízdám. Tím byl Petr Vavrečka, který nastoupil do kategorie Veteran Cup 40. Pořadatelé však trať kropili v sobotu večer i ráno v den samotného závodu. Petr se tak po volném tréninku vracel o několik kilogramů bláta těžší.

Ostatní jezdci nastoupili až ke kvalifikačním jízdám, kdy byla trať opět suchá. Petr Vavrečka dojel ve sloučené kvalifikaci S3 Veteran Cup 35, Veteran Cup 40 a MX na patnáctém místě, kam se zařadil s časem 1:38.757 z dvanáctého kola. Ve třídě S2 jezdí hned dva jezdci z týmu. Těmi jsou Milan Niemczyk a jediná závodnice v mistrovství Tereza Hallová. Právě ta na motardu přes léto moc netrénovala a po dvou sobotních pádech by si každý myslel, že nebude útočit na top umístění. Opak byl ale pravdou, protože Tereza zajela pátý čas 1:29.371 se ztrátou tří sekund na prvního Michala Solíka. Milan Niemczyk se spokojil s dvacátým prvním místem a časem 1:34.040. Na vedoucího jezdce mu tedy scházelo bezmála osm sekund.

V kategorii S1 startovalo jedenáct jezdců a mezi nimi i Miloš Řihák a Petr Boček. Ti se umístili za sebou na šestém a sedmém místě. Jirka s časem 1:24.799 šestý a Miloš 1:26.094 sedmý. Všech jedenáct závodníků se kvalifikovalo v přibližně sedmi sekundách, přičemž Pavel Kejmar nadělil druhému kvalifikovanému jezdci přes dvě a půl sekundy.

Po polední přestávce otevřela první jízdy kategorie S3 Veteran Cup 35, Veteran Cup 40 a MX. Petr Vavrečka ukončuje jízdu na pátém místě v těsném závěsu za Danielem Hrubým. Ve druhé jízdě se však rozjel Miroslav Starý a z původní jednokolové ztráty si vyjel první místo. Všechny jezdce tak odsunul za sebe a o pátou pozici přišel i Petr. Ve druhé jízdě dojel šestý a na stejné pozici skončil i celkově. Připsal si tak 31 bodů a v průběžném bodování mistrovství obhájil páté místo.

Tereza se očividně dobře vyspala a odpoledne pokračovala v útoku na top umístění v S2. Už v průběhu první rundy se z pátého místa dostala na třetí a několik kol za sebou držela Matěje Lakomého. Tomu se nakonec podařilo Terezu předjet, a tak dojela čtvrtá. Ve fyzicky náročné rozjížďce si Milan udržel shodné místo s umístěním v kvalifikaci a dojel na dvacátém prvním místě bez bodu. Druhá jízda skončila pro Terezu pátým místem. Se stejným počtem bodů se sešlo hned několik jezdců, nicméně Tereza (18+16) byla ve skupince s Filipem Neuvirtem (14+20) a Honzou Kašparcem (16+18). Umístění druhé jízdy rozhoduje, a tak na Terezu zbylo páté místo. Milan se ve druhé jízdě rozjel a třináctým místem si zajistil zisk osmi bodů a celkové sedmnácté místo. Z Vysokého Mýta si Tereza odnáší 34 mistrovských bodů, Milan osm. Se třemi z pěti podniků je Tereza v průběžném hodnocení devátá a Milan osmnáctý.

Miloš a Jirka se od sebe nehnuli ani v první rozjížďce kategorie S1. Jirka se parádním výkonem umístil na šestém místě s časem 18:42.761 a ztrátou 47.462 na nezastavitelného Kejmara. Miloš dojel o desetinu sekundy sedmý za Bočkem. Ve druhé rozjížďce Jiří odstoupil ze závodu po šestém kole a Miloš se držel Zdeňka Jaroše, kterého se mu však nepodařilo předjet a v největších vedrech uzavřel ostré jízdy dne na pátém místě v čase 18:39.770 a ztrátou 46.365 na prvního. Celkově se Miloš umístil na šestém místě a díky nedojeté druhé rozjížďce skončil Jirka na posledním jedenáctém místě. S jedinou absencí v Chebu je tak Miloš průběžně pátým jezdcem domácího mistrovství a Jirka je po dvou odjetých závodech dvacátý.

Po druhé rozjížďce královské kategorie depo utichlo a po slavnostním vyhlášení vítězů začali odjíždět první závodníci domů. Tým bude v plné síle na brněnské Olympia Supermoto Night Show, kde bude Jirka Boček vystupovat jako moderátor a ostatní se budou potit na trati v boji o body prestižního podniku. Přijďte nás v sobotu podpořit!