10.09.2014
Dlouhá dvouměsíční přestávka Mistrovství světa Supersport skončila, tým Com Plus SMS Racing se představil na španělském okruhu Jerez de la Frontera.

Dva měsíce uplynuly od posledního závodu Mistrovství světa Supersport. Dlouhá letní přestávka však nyní skončila a tým Com Plus SMS Racing se tak mohl vydat k dalšímu závodu světového šampionátu sezony 2014. Ten se odehrál na španělském okruhu Jerez de la Frontera a pro český tým byl úspěšný, když na jeho konci projel Valentin Debise cílem na 14. pozici. To znamená, že si tým, jezdící s motocyklem Honda CBR 600RR, připsal další dva světové body.

Jan Saska, manažer a majitel týmu

„Závodní víkend ve španělském Jerezu začal velkým vedrem. V pátek jsme začali 14. místem v ranním volném tréninku. Odpoledne na rozpáleném asfaltu pneumatiky doslova tekly a bylo z toho jen 20. místo.

Sobota již byla chladnější, ale štěstí nám příliš nepřálo. Před posledním výjezdem do kvalifikace jsme figurovali na 12. místě a na nových gumách se Valentin chystal svůj čas ještě zlepšit. Bohužel porucha převodovky ukončila jeho snažení a bylo z toho 17. místo na startu.

V nedělním závodě se Valentin po startu pohyboval kolem patnáctého místa a zdálo se, že by mohl zaútočit na jezdce před sebou. Drobná technická závada v závěru závodu mu však nedovolila zrychlit a skončil na 14. místě. Důležité je, že opět vezeme body.“

Zdroj: TZ Com Plus SMS Racing