11.09.2014
O uplynulém víkendu se konal další závod španělského CEV Repsol šampionátu.

Po prázdninové pauze čekal na týmy okruh Navarra. V naší třídě Moto2 byly tentokrát naplánovány dva závody. Prázdninovou pauzu v CEV Repsol šampionátu jsme využili pro testování a závod GP v Brně. Nyní jsme se vrátili do našeho „domácího“ šampionátu. Na okruhu Navarra jsme testovali krátce před tímto víkendem a tak jsme navázali na výsledky testování. Okruh je v místě, kde se pohybují teploty přes 30°C, což není úplně ideální pro techniku i jezdce.

Páteční program – volné tréninky, byl zaměřen hlavně na přípravu na sobotní kvalifikace. Na základě dat z testování a z volných tréninků jsme připravili motorku na sobotní kvalifikace. V dopolední první kvalifikaci Míra obsadil 11. místo s časem 1:43,4. Na odpolední kvalifikaci jsme provedli další změny v nastavení motorky dle dat a vzhledem k předpokládané vyšší teplotě. Podmínky byly odpoledne dle předpokladů náročnější a i přesto Míra vylepšil svůj čas na 1:43,1. Tímto časem obsadil 9. místo na startu nedělních závodů.

V prvním nedělním závodě vjížděl Míra do druhého kola na 7. místě, kde průběžně v dalších kolech kontroloval svůj odstup od dalších jezdců za sebou a snažil se udržet v první skupině. Do bojů o umístění v první skupině již Míra nezasáhl a cílem projel na pátém místě.

V druhém závodě se Míra po startu propracoval na šesté místo a v pátém kole, po nuceném projetí dvou jezdců boxy za předčasný start, byl na třetím místě. V osmém kole bohužel následoval pád z třetího místa. Po pádu Míra pokračoval dále v závodě na 22. místě a cílem závodu projel na 17. místě.
V obou závodech Míra ukázal, že má na to, aby jel s jezdci na úplné špici. V druhém závodě navíc Míra zajel třetí nejrychlejší kolo závodu 1:42,7 a měl absolutně nejrychlejší třetí úsek okruhu.
Ihned po skončení závodů se tým přesouvá do italského Misana, kde příští víkend absolvujeme na divokou kartu další závod Grand Prix.

#95 Míra Popov:

"Tento víkend v Navarre neprobíhal zrovna nejlépe. Od pátku jsem měl trochu problémy se dostat na nějaké rychlejší časy a v kvalifikaci jsem nezajel lépe než na 9. místo. V prvním nedělním závodě jsem po startu trochu propadl, ale nakonec jsem dojel na 5. místě.Ve druhém závodě jsem spadl v jedné z rychlejších zatáček ze 3. pozice, když jsem se snažil dojet druhého. Ještě jsem to sice zvedl a dojel na 17. pozici, pád z 3. místa mě dost mrzí, i kvůli snažení všech v týmu, protože jsem letos moc závodů nedojel. Děkuji moc týmu a partnerům, uvidíme jak se nám bude dařit příští týden na divoké kartě v Misanu."

Zdroj: TZ Montáže Brož Racing