14.09.2014
Dňa 7. 9. 2014 v nedeľu sa konal predposledný pretek seriálu Lumart cup +SP, tentokrát však na trati v Žaškove, ktorú nám osobne pripravil Štefan Svitko #142. Príchod jazdcov nebolo možné prehliadnuť na vyčlenenom priestore pre depo už v sobotu vo večerných hodinách dňa, keďže účasť jazdcov nebola len zo Slovenskej republiky ale aj tej zahraničnej.

Prebierka prebiehala už v tento deň rovnako ako aj ráno, kedy organizátori v skorých ranných hodinách boli už v plnom prúde. Všetko bolo super pripravené nie len trať, ktorú si jazdci pochvaľovali, ale aj občerstvenie, stánok s oblečením, zmobilizovaní záchranári a úžasní fanúšikovia, ktorí priestory za opáskovanou traťou vyplnili počas celého dňa. Atmosféra bola napätá, keďže jazdcom ide o posledné body v celkovej tabuľke výsledkov. Bolo naozaj čo pozerať v každej kubatúre.
MX Junior. Ráno už o 8:15 hod. začínali tréning práve naše budúce ideály juniori, kde skutočne si jazdci zrovnávali sily a pretekali až do konca. Na rampu sa ich veľa nepostavilo podobne ako v kubatúre MX1-MX2, tak po ich kvalifikačných tréningoch už si obe rozjazdy závodu zrovnávali sily aj so staršími jazdcami v triede MX1-MX2. Harmonogram dňa sa teda o čosi posunul, ale oplatilo sa ostať až dokonca. Prvé miesto patrilo Vladimírovi Kostelanskému #9, druhé miesto získal Xavér Vörös #786 a tretie miesto patrilo jazdcovi Tököly Sebastián #511.

MX85, MX65 - Boli naši najmenší jazdci, ktorí svoje miesta obhájili v plnej paráde. Na prvej priečke sa umiestnil Jozef Posluch#52, ktorý je po zlomenej kľúčnej kosti a na druhom preteku po nešťastnom zranení. Zatiaľ čo svoj prvý pretek úžasne zajazdil práve na Majstrovstvách SR v Beckove. Druhá priečka patrila pretekárovi Samuel Struk #11 a na treťom mieste Jakub Leskovský #114. Medzi našimi mini pretekármi prvé tri miesta patrili už jazdcom Krisztián Vincze – Dóka #33, Erdeli Edvard #74, Marek Nikolas #400.

MX1, MX2 - Na túto triedu sa istotne oplatilo čakať, keďže na pôde v Žaškove závodil aj Štefan Svitko #142, ktorý bohužiaľ kvôli defektu nedojazdil prvú rozjazdu, zatiaľ čo tu druhú sa už pod plným plynom snažil dobehnúť stratu prvej rozjazdy. Bohužiaľ mu prvenstvo vykĺzlo a tak prvú priečku získal Kasala Vladimír #4, druhú Bednár Martin #53 a tretiu Preis Vladimír #107. V triede MX2 ako prvý vošiel do cieľa Valach Tomáš #5, druhý Smatana Boris #15,tretí Repčák Pavol #22.
Gratulujem všetkým jazdcom za skvelý úspech a prevedený výkon na trati, fanúšikom za skvelé povzbudenie a atmosféru, organizátorom za výborne odvedenú prácu celého závodu v Lumart Cupu +SP 2014.

Interview s víťazom Vladimírom Kostelanským #9

Vladimír Kostelanský bude mať už 17 rokov a jazdí na motorke KTM SX125. Túto sezónu berie ako úvodnú, keďže sa po trojročnej pauze kvôli zlomenej nohe oboch kosti a roztrieštenom ramenom kĺbe, zlomenom zápästí a prasknutých rebrách vidí ako malý come back do sezóny 2014. Túto sezónu odštartoval v pôvabnom štýle , keďže už teraz jazdí pod tím SMX a v tabuľke bodov ho vidíme na prvých priečkach v seriáloch Mx tour , Slovenský pohár, Lumart Cup a Majstrovstvá SR. Zúčastnil sa aj na pretekoch Českých majtrákoch a tieto prázdniny mal odštartovať na Majstrovstvách sveta v Belgicku ako jeden z reprezentantov Slovenskej republiky. No zraneniam sa bohužiaľ nevyhol ani tento rok a motorka musela ísť na nejaký čas bokom.

Naposledy si sa zúčastnil závodu v Žaškove Lumart Cup + Slovenský pohár. Prvé miesto v triede MX junior patrilo práve tebe. Ako si sa cítil po jednotlivých rozjazdách?

Po prvej rozjazde som sa cítil trocha nahnevane kvôli tomu, že som skončil na druhom mieste, ale druhá rozjazda všetko napravila.

S druhým miestom by bola väčšina jazdcov spokojná. Prečo potom ty nie?
Pretože ja nechcem patriť ku väčšine jazdcov.

Pre teba to bol druhý závod po dlhšej pauze kvôli zraneniu ruky. Prvý závod si odštartoval na Českej pôde Přebor Moravy, kde si vyhral v náročnom blatovom teréne tretie miesto. Čo sa ti konkrétnejšie stalo a na ako dlho si musel odložiť motorku?

Stála sa mi taká vec, že som spadol vo Veľkých Uherciach ( jeden zo závodov seriálu Majstrovstvá Slovenskej republiky) a v prvej rozjazde som si zlomil navikulárnu kosť v zápästí. Táto kosť sa hojí 4-6 týždňov ja som mal kosť po piatich týždňoch v poriadku.

A ako si na to teraz. Ruka je zrastená, ale nebolí počas trénovania alebo kondičných tréningov ?

Ruka je v pohode. Nosím na jazdene spevňovaciu ortézu, pre istotu. Inak je všetko v poriadku.

Po výbornom výkone na závodoch ako sa ti páčila trať v Žaškove. Nebola to kondičná záťaž na ruku ?

Na trati v Žaškove som nebol prvýkrát. Trať sa mi páčila. Bola super pripravená. Od rána bol super podklad, nie je čo vytknúť. ..Ako som povedal, ruka je v poriadku a bola aj na tejto trati.

Komplet SMX profi tímu nebolo možné prehliadnuť počas preteku. Prvýkrát sa ti tím prihovoril na MMSR v Šenkviciach, kde si opäť odviedol úžasný výkon aj napriek nepriaznivému počasiu. Si s tímom spokojný?

Ja som hlavne veľmi rád, že niekde patrím. A áno som veľmi spokojný.

Čomu vďačíš za tvoje úspechy na tratiach, ktoré ťa dostali práve do tohto tímu?

Hlavne Dušanovi Predanocymu, mojej rodine a trošku aj sebe.

Dušan Predanocy je tvoj tréner. Ako reagoval na tvoj úspech na týchto či aj na iných pretekoch?

Jedine čo môžem povedať, že bol spokojný.

Je to samozrejmosť, že za svoje víťazstvo vďačíš aj sebe. Bola to cieľavedomosť a tvrdý tréning, ktorý v tom spočíva?
Samozrejme, bez toho to proste nefunguje...

Čo by si chcel ešte túto sezónu 2014 dosiahnuť po pauze, ktorá ti body v tabuľkách istotne nezvýšila?
Túto sezónu už je ťažko čo dokazovať. Sezónu dojazdím, uvidím čo z toho bude, inak ma zaujíma iba tá budúca sezóna.

Aké plány máš na tú budúcu ? Načo sa chceš zamerať a ako ju odštartovať?

To sa bude riešiť neskôr a všetko sa ešte uvidí.

Ďakujeme za poskytnuté interview s Vladimírom Kostelanským so štartovým číslom #9 a prajeme mu veľa ďalších víťazstiev a úspechov túto ako aj nasledujúcu sezónu 2015 a dúfame, že sa už obíde bez zranení.

Rozhovor připravila: Simona Halúsková