14.09.2014
Jesolo, město v severní Itálii, přivítalo nejlepší světové jezdce supermota na okruhu Pista Azzura. Tento okruh se stane tečkou za Mistrovstvím světa a Mistrovstvím Evropy roku 2014, tady se rozhodne o vítězích FIM Supermoto GP.

Na okruhu Pista Azzura bylo v sobotu zataženo a teploty se pohybovaly kolem 20 °C, a to znamená, že povrch bude klouzat. Na okruhu, kde se jelo naposledy v roce 2005, by právě to mohlo být rozhodujícím faktorem ve výsledcích MS a ME.

S1

Překvapením měřených tréninků se stal Christian Ravaglia (Honda Assomotor Racing), který ovládl tabulku a zajistil si tak pozici v Superchrono před Ivanem Lazzarinim (L30 Racing Honda). Lídr šampionátu Thomas Chareyre (TM Factory Racing) se umístil na třetím místě a šestku doplnili Pavel Kejmar, Mauno Hermunen a Adrien Chareyre.

V desáté minutě Superchrona vedl Pavel Kejmar (833 Racing Team Husqvarna), ale pět minut před koncem to byl Thomas Chareyre, který vystřelil jako raketa a dostal se na top časem 1:01.886. Jeho prvenství ale ukončil finský šíp Mauno Hermunen (SHR TM) jen o deset sekund později časem 1:01.832. Třetí byl Ivan Lazzarini a Pavel Kejmar se tak posunul na čtvrté místo. Tři a půl minuty před koncem se Adrien Chareyre (Fast Wheels Aprilia) rozhodl přidat a dosáhl až na třetí místo, Lazzarini se odsouvá na třetí a Ravaglia dosahuje na páté místo. Tři minuty před koncem držel Thomas pole position, ale všechny pohledy směřovaly na Hermunena, který se chystal zaútočit na nejlepší čas v posledním kole. To se mu ale nepodařilo, a tak se musel spokojit s druhým místem.

Pro nedělní závod vypadá grid prvních šesti míst následovně: Thomas Chareyre, Mauno Hermunen, Adrien Chareyre, Ivan Lazzarini, Christian Ravaglia a Pavel Kejmar.

SM2

Pokud si Asseri Kingelin myslel, že se v klidu projezdí až do nedělního závodu, trochu se pletl. Hned v prvním volném tréninku havaroval. V kvalifikačním tréninku bojovali o první místo tři jezdci: Yuri Guardala (IFG Gazza Racing) vyhrál první trénink, Fabrizio Bartolini (Assomotor Honda) vyhrál druhý trénink, ale když na tom http://supermotos1.com/ záleželo, byl to Toni Klem (KTM MTR), kdo se dostal na první místo rozdílem pouhých 0.071. Průběžně druhý Fabrizio Bartolini dokázal, že se chystá k velkému boji o titul a jeho Assomotor Honda je připravena využít toho, že je dosavadní lídr Asseri Kingelin až na pátém místě. Třetí se kvalifikoval Slovinec Uros Nastran (TSD TM Team). Bývalý mistr Evropy promluvil ne bezvýznamně do kvalifikací a Kingelin nebo Bartolini nemají nic jisté. Nejrychlejší jezdec prvního tréninku Yuri Guardala se kvalifikoval čtvrtý, Kingelin pátý.