11.03.2015
Ve dnech 5. a 6. března 2015 se v berlínské O2 World aréně točili hlavami, těly i koly do všech stran závodníci šampionátu Mistrovství světa ve freestyle motokrosu, který se jede i letos pod tradičním názvem Night of the Jumps. První dva závody opanoval Španěl Maikel Melero před druhým v pořadí Francouzem Davidem Rinaldem a třetím Australanem Robem Adelbergem. Přímo v centru dění jsme měli také tři české aktéry. Libor Podmol se vrátil po zranění dvěmi čtvrtými místy a Petr Pilát obsadil pátou příčku. Filipu Podmolovi se sice nepodařilo kvalifikovat a v součtu obou dnů mu ve výsledkové tabulce patří osmé místo, avšak odvezl si domů trofej za nejlepší whip!

#podmolbrothers in Berlin 201 / Gravitymag - Patrik Procházka

A protože za množství textu kolikrát dokáží nejlépe hovořit videa, která jsou zároveň skvělou rekapitulací všech nových triků, které v O2 World aréně minulý pátek a sobotu padly, najdete jich v článku hned několik! Leč nechybí ani shrnující highlights a komentáře Podmol Brothers.

Filip Podmol má za sebou premiéru v MS FMX, celkově skončil 7. a v pátek vyhrál Best Whip Contest

Páteční Highlights MS FMX - Night of the Jumps Berlín 2015

Filip Podmol startuje poprvé na svém MS ve freestyle motokrosu, kde předvedl Tsunami Flip, Surfer to Indy Tsunami Flip a také bezchybnou 360. O finále ho připravila až chyba v Cordova Flipu a celkově tak skončil 7. I tak si ovšem spravil v pátek náladu, když ovládl Whip Contest.

Filip Podmol se svojí trofejí za páteční Best Whip

Komentář Filipa Podmola: "Tak Kvalda dobrá jak sviňa, jen jsem pokakal Cordova Flip, protože se mi to moc netočilo, ale dal jsem poprvé velkou 360 a Tsunami Flip a jako Double Up jsem dělal Surfer do Indy Tsunami Flipu... Ach ta Cordova. Obsadil jsem 7. příčku, na postup do finále stačilo být o příčku výš. Ale i tak si myslím, že to nebylo zlé na první závod mistrovství světa :-). Pak jsem vyhrál Best Whip, tak mám aspoň pohárek :-) Ale nevím, jestli mám větší strach teď když pojede bratr, nebo před mojí jízdou :-) ‪#‎Podmolbrothers‬ ‪#‎brotherslove‬ @foxheadeurope @rockstarenergy @goprohdcz ‪#‎50rocks‬ @slimgrafix"

Filip Podmol - Whip Contest

Maikel Melero - blýskl se už v kvalifikaci trikem Melero Roll (v podstatě California Roll)
Libor Podmol - zařadil mezi své triky Surfer Tsunami Flip, který dopomohl k jeho 4. místu
Petr Pilát - po velmi kvalitní jízdě se vsazeným Dead Body Flipem obsadil konečnou 5. pozici
Rob Adelberg - premiérově předvedl vlastní verzi triku California Roll
Novinka na MS FMX - Synchro Contest, ve kterém zvítězilo duo Kai Haase a Luc Ackermann
Maxxis Highest Air (soutěž o nejvyšší přeskok laťky) - vítěz Massimo Bianconcini