23.03.2015
Český tým SMS Racing úspěšně absolvoval druhý závod letošního Mistrovství světa Supersport, který se jel v dalekém Thajsku.

Thajský okruh Chang v provincii Buriram, byl druhou zastávkou letošního Mistrovství světa Supersport. Tým SMS Racing manažera Jana Sasky v něm vybojoval čtyři světové body, když jeho jezdec Kevin Wahr dokončil závod na 12. místě. Pro tým SMS Racing je to nejlepší výsledek od 13. května 2012, kdy tehdy tým s jezdcem Valentinem Debise získal body za 8. místo v britském Donington Parku.

Mistrovství světa Supersport se nyní přesouvá na evropský kontinent. První ze série evropských závodů se jede 10. až 12. dubna na španělském okruhu Motorland Aragon.

Jan Saska, manažer a majitel týmu

„V dalekém Thajsku jsme se konečně dočkali vytoužených bodů. Zpočátku to tak vůbec  nevypadalo. První páteční trénink a 17. místo, odpoledne pak 21. Lépe to začalo v sobotu, kdy ráno na lehce mokré trati dojel Kevin osmý. Dost jsme se potýkali s nastavením a výsledkem byla až 21. pozice na startovním roštu.  Večer jsme provedli několik změn s tím, že v závodě už nemáme co ztratit. Kevin do závodu velmi dobře odstartoval a prvním kolem projížděl již na 14. místě. Dostal se do skupiny, která bojovala o 12. místo, a to také odvážným předjetím v poslední zatáčce získal. Byly to tvrdě vybojované body, ale o to víc chci poděkovat celému týmu. Dodává nám to novou sílu a již se těšíme na první evropské závody v Aragonu.“

Zdroj: TZ SMS Racing