16.04.2015
Ďalší motokrosový pretek sa konal v Maďarsku na skvele pripravenej trati dňa 4. 4. 2015 (v sobotu). Skvelá účasť pretekárov nie len z domácej pôdy, ale aj zo zahraničia sa nelíšila od ostatných závodov. No predsa to nebol závod ako každý iní. Konal sa na počesť a pamiatku zosnulého Kökényesi György. Taktiež sa tento pretek nesie pod názvom id.Kökényesi György Emlékverseny.

Keďže to bolo v časovom rozhraní, kedy počasie bolo skutočne bláznivé vo vyššie položených krajinách ako Maďarsko, nebolo pre všetkých stopercentne jasné, či pretek bude aktuálny. Preto väčšina jazdcov prišla buď v neskorých večerných hodinách alebo až ráno. Tento deň však bol skutočne nádherný nie len vďaka krásnemu slnečnému počasiu, skvele pripravenej trati, organizácii, ale najmä vďaka ukážkovým výkonom a súbojom v teréne.

Prebierka bola v ranných hodinách, ale nikto sa nikde nenáhlil. Rozjazda malá pre všetky kubatúry 15min+2 kolá iba kubatúra Profi šla 20min+2 kolá. Jednalo sa len o triedy mx50, mx65, mx85, Senior mx1/mx2, Amatér mx1/mx2 , Profi mx1/mx2.

Terén trate nebol vôbec jednoduchý aj keď pre fotografa ideálny, keďže hovoríme o piesku. Trať je veľmi dlhá a typická značne dlhými výjazdmi a zjazdmi a nerovnomerným povrchom, ktorý sa počas dňa len zhoršoval. I cez to sme sa mohli pozrieť na súboje pilotov, skutočne bez horších pádov a zranení.

My však môžeme byť hrdý na našich slovenských reprezentantov, ktorých výkony neboli k prehliadnutiu. Skutočne od druhého až po siedme miesto sa viedli boje po cieľovú rovinu a odmávnutím vlajky. Nehovoriac o časoch v kvalifikačných tréningoch, kde sa časy pohybovali v minimálnych odchýlkach.

Najviac dominoval Denis Poláš #97, ktorý skončil na druhej priečke v kubatúre MX2Profi. Svoje druhé miesto v oboch rozjazdách sa snažil udržať a zotrvať v danom tempe. V závere druhej rozjazdy mu dýchal na krk Chetnickí Gabriel #111 (na ďalšom preteku ADAC si zlomil kľúčnu kosť, prejeme skoré uzdravenie), no predbehnúť sa mu ho už nepodarilo. Denis ešte pred týždňom bol v Netoliciach na MMČR Junior, kde jeho výsledok vo vysokej konkurencii bol rovnako úspešný. Tam mu patrilo 6. miesto.

O úžasnom výkone môžeme hovoriť aj u reprezentanta tímu SMX Vladimíra Kostelanského#999(o pár dni nato si vykĺbil palec), ktorému patrilo 6. miesto v triede MX2 Profi. V závode bojoval však o štvrté miesto s Chetnickym #111. Čo zákruta to sa menila pozícia. No zvyšok závodu patril už súboju s jazdcom Ákos Rozgonyi #811, ktorý ho v posledných dvoch kolách obral o piatej miesto. My už však vieme, že po nevydarenom víkende v Netoliciach sa ukázalo, že to bola len dočasná indispozícia.

Tretím jazdcom bol Christofer Mudraninec #112, ktorý šiel taktiež v kubatúre MXProfi a však na motocykli 125cm3. Boli len dvaja takíto jazdci v tejto kubatúre, no bojovali o miesto obaja vzájomne. Tompa Róbert-Krisztián #41 na 125cm3 sa síce prebojovával z 12. priečky,  no 11. miesto patrilo Christoferovi.

Krásne výkony podali nie len slovenskí reprezentanti, ale všetci jazdci, ktorých miesta boli obdivuhodné. Blahoželáme a prejeme veľa ďalších úspechov.