24.04.2015
První report byl více informativní, v tomto článku si můžete přečíst, jak vypadal závod v Dalečíně z pohledu časoměřiče.
Tak nevím, ale MOTOLEVEL MX CUP má v úvodu letošního ročníku pořádnou smůlu. První závod musel být zrušen z důvodu souvislé sněhové pokrývky trati.
Všichni jsme si oddychli, že snad za dva týdny bude už lépe. S napětím jsme sledovali předpovědi počasí, které se s blížícím se termínem prvního závodu začaly povážlivě zhoršovat. Mezitím však Míra chystal trať, babča celý týden pekla dorty, vařila guláš a prováděla všechny další činnosti potřebné k provozu občerstvení.
V pátek večer se začali nedočkavci konečně sjíždět do dalečínského depa. Pro rychlejší odbavení na prvním závodě byla část prezence již v pátek večer. Poslední předpověď počasí na sobotu 19. dubna 2015 slibovala teplotu kolem 7 stupňů, srážky sněhové na severu ČR, a to ještě nad 700 m nadmořské výšky. Sice nejchladnější den v týdnu, ale zase ne nějaké drama.

A pak to přišlo, sobota ráno. Jedna sněhová chumelenice stíhala druhou, dopadající sníh sice hned roztával, ale nejhorší byl ledový, nepřetržitý vítr. Pocitová teplota na úrovni sibiřské expedice. Upřímně jsem litovala především praporkáře a startéra, kteří v těchto hnusných podmínkách museli být celou dobu venku.
Během dne sice párkrát vysvitlo sluníčko, ale to vůbec nic nenapravilo.

K závodu se celkem prezentovalo 161 závodníků, jejichž odhodlání k závodění v tomto počasí hraničilo s absolutní posedlostí motokrosem (z mého pohledu spíše nedostatkem pudu sebezáchovy).

Rozvrstvení závodníků v jednotlivých kategoriích nám umožnilo některé kategorie sloučit, což vydalo na komfortní počty v jednotlivých rozjížďkách. Nejpočetnější byly sloučené kategorie MX1+MX2 Superhobby a MX1+MX2 Hobby. Vzhledem k příznivému časovému plánu pak mohly jet veteránské kategorie samostatně.
Už první závod ukázal, že v některých kategoriích můžeme očekávat krásné souboje.

Například v kategorii Veterán A nám přibyl Michal Buchta a souboj s Milanem Coufalem byla velká paráda.
Uvidíme, jak se vypořádá s přestupem do MX1 Hobby Kuba Kotouček, který předváděl skvělé jízdy.
Trochu zklamáním byla účast v kategorii ČZ JAWA, kde některé stálice z minulých let v letošní sezóně již přesedlali na ty „trapné Japonce“ a zaregistrovaly se v kategoriích superhobby a hobby. S takovým přístupem tato kategorie asi „umře“.

Novinkou v tomto závodě bylo polední losování o ceny, kde bylo připraveno celkem 15 úžasných dortů. Hlavní ceny byly rukavice, brýle a přilba.
V průběhu dne pak závody již probíhaly bez problémů, záchranná služba zasahovala u dvou lehčích úrazů. Vyhlášení proběhlo před pátou odpolední.

Tak doufám, že příští závod, který se jede až za měsíc v Opatově, už bude za normálního počasí (i když za poslední tři roky tam vždycky prší). Buďme optimisté, jednou to vyjít musí…