18.05.2015
Po podniku v Greinbachu se stal okruh Nordring u Fuglau v pořadí druhým dějištěm rakouského mistrovství v supermotu. Na rozdíl od okruhu PS Center Greinbach se však o uplynulém víkendu závodníci nebrouzdali v kalužích po dešti, ale naplno je zaměstnávaly všechny terénní vložky.
motocrossMotocross

Ty se na trati vyskytovaly v několika samostatných úsecích. Nejdelším šotolinovým úsekem byla jedna z prvních zatáček po startu, která se táhla podél okraje trati. Šlo o tvrdou hlínu bez možnosti někam opřít kola motardu, a tak jezdcům nezbylo než ji projet buď pomalu, nebo ve stylu připomínajícím napůl supermoto drift a napůl flat track.

Vzhledem ke slunečné a horké sobotě se volné tréninky i kvalifikace odehrávaly ve znamení mnoha pádů, ale také v nejednom případě jízdy naslepo. Oblaka prachu se zvedala za každým závodníkem a vítr nestačil odkrývat trať. Mnoho jezdců zvolilo na kvalifikace gumy do terénu a nemysleli to špatně, když zvažovali možnosti rychlých průjezdů terénními vložkami. Přesto se to nakonec příliš nevyplatilo.

Kvalifikace Semi Pro

Kvalifikace S1

Po sobotních kvalifikacích pořadatelé stáhli povrch terénu a pokropili trať. Přes noc ještě něco málo zapršelo, ale i přesto se "umělé" kropení opakovalo i před jízdami warm up a v pozdějších přestávkách.

Maximální počet bodů získal v první rozjížďce kategorie Semi Pro jezdec se startovním číslem 14 - Klaus Mader, který cílem projel v čase 16:55.687 dostačujícím na šestnáctisekundový náskok na druhého Sebastiana Außerwögera. Třetí místo vybojoval až šestý kvalifikovaný Daniel Peichl a za ním v těsném závěsu projel čtvrtý Michal Solik. Devět sekund na Solika a bezmála 31 na Madera chybělo pátému jezdci, kterým se stal Daniel Schönleitner.

První dvě místa zůstala zachována již od kvalifikace, tedy Mader a Außerwöger na prvních dvou místech. Vzhledem k pořadí z první rozjížďky si o jedno místo polepšil Michal Solik, čtvrtý dojel Martin Bauer a pátý Daniel Peichl. Byl to právě Peichl, který z první pětice jezdců musel o udržení pátého místa bojovat s Rene Kruiszem až do poslední chvíle. O tom vypovídá rozdíl jejich časů v cíli, který činí dvě desetiny sekundy.

Semi Pro celkově Top 5: Mader (50), Außerwöger (44), Solik (38), Peichl (36), Bauer (33).

V kategorii S1 závodili dva čeští závodníci, kterými byli Tomáš Trávníček (Region Racing) a Miloš Řihák (Hard Racing). Za zmínku stojí i dosavadní lídr seriálu Rudi Bauer, který jede v barvách českého týmu Hard Racing a je týmovým kolegou Miloše Řiháka. Byl to právě Bauer, který v sobotních jízdách nepříjemně havaroval, potloukl motorku, ale především sám dostal několik nepříjemných ran a přivodil si několik odřenin, které se musely projevit v nedělních jízdách. Naštěstí se z preventivní cesty do nemocnice vrátil včas a odjel povinnou kvalifikaci kola, aby mohl nastoupit do bodovaných jízd o den později.

Po startu první rozjížďky S1 se do čela dostal Robert Gattinger, který měl trať evidentně najetou. Za ním se drželi Trávníček, Hagleitner, Bauer a Buschberger. Gattinger ale postupně ztrácel náskok, který získal rychlým startem a bezprašnou stopou prvního jezdce a byl to Tomáš Trávníček, který mu začal po šikovném předjetí prášit do brýlí zpod kol své Yamahy. Cílem projel první Trávníček, druhý Gattinger, třetí Hagleitner a pátý zmiňovaný Rudi Bauer s méně než sekundovým náskokem na Bachera. Miloš Řihák coby druhý český jezdec v kategorii dojel jedenáctý, přibližně s minutovou ztrátou na Trávníčka.

Stejné drama se odehrávalo i v druhé rundě a naštěstí pro Trávníčka mělo také stejný výsledek a jezdec Region Racing si připisoval dalších 25 bodů. Třetí místo udržel i Hagleitner, čtvrtý Buschberger a pátý opět Rudi Bauer s pokyny jet především tak, aby dojel v pořádku. Navzdory stejnému počasí se časy jezdců v druhé rozjížďce zrychlily až o jeden a půl minuty. Miloš Řihák podle traťových komisařů předjel na žlutou vlajku Dominica Kreuzedera a byl sesazen z desátého místa na poslední šestnácté.

Poslední jízdou dne byla třetí rozjíďka S1. Tu hned v úvodním kole po startu čekal restart, neboť na trať vyjížděla sanitka. A tak měl Trávníček o tři kola méně na zopakování předchozích výsledků a Gattinger opravdu podlehl tlaku českého jezdce a byť se do poslední chvíle snažil Trávníčka předjet, cílem projel jako druhý se ztrátou 00.635. O šest sekund později protnul cílovou čáru i Hagleitner, čtvrtý Bauer a pátý Maurer. Druhý jezdec týmu Hard Racing dojel na desátém místě.

S1 celkově Top 5: Trávníček (75), Gattinger (66), Hagleitner (60), Bauer (52), Buschberger (47) ... desátý Řihák (26).

Po druhém podniku rakouského seriálu je lídrem stále Rudi Bauer (127), druhý je Gattinger (124), třetí Hagleitner (120) a na čtvrté místo se posunul raketový Tomáš Trávníček (115).