20.05.2015
Na talianskom okruhu Adria International Raceway sa cez víkend začala sezóna motocyklového seriálu Alpe Adria Road Racing Championship, ktorý ako organizátor zastrešuje slovenská agentúry Slovakia Racing.
silniceSilnice

Viac ako 120 pretekárov z trinástich krajín Európy súťažilo v triedach od 125 cm3 až po superbiky, pričom nechýbali ani oldtimery a premiéru mala aj nová trieda Stock 250, ktorej jazdci bojovali o body do hodnotenia Majstrovstiev Európy.

Podujatie sprevádzalo pekné počasie a vďaka slovenskej agentúre sa jazdci mohli opäť spoľahnúť na bonusy ako Prize Money, teda finančné ocenenia za umiestnenia, či catering a fanúšikovia, ktorí naopak do Talianska necestovali, sa mohli spoľahnúť na Live Timing a aktuálne výsledky z miesta podujatia na internetovej stránke slovenských organizátorov.

Na jazdcov čakalo počas víkendu dvoje pretekov. Spoločne sa predstavili triedy 125 SP, Moto3 a ME Stock 250, pričom každá z nich poznala v sobotu aj nedeľu rovnakých víťazov. Chorvát Andrej Kosmač, pretekár MK Matulji Racing, si z Talianska odniesol plný počet bodov do hodnotenia triedy 125 SP, nestarnúci Talian Gabriele Gnani, pretekár tímu Alien technology, bol pre zmenu po oba dni najrýchlejším v triede Moto3. Oboje pretekov v novej triede európskeho šampionátu Stock 250 ovládol 13-ročný český talentovaný jazdec Filip Salač z tímu DafitMotoracing. Aj v triedach Superstock 600 a Supersport sme v sobotu aj nedeľu videli víťazstvá tých istých pretekárov, keď prvenstvá v stockoch vybojoval maďarský jazdec Dávid Juhász a v supersportoch jeho krajan a zároveň kolega z tímu Schmidt Racing, János Chrobák. V sobotu sa na stupne víťazov po pretekoch triedy Superstock 600 postavil aj Slovák Tomáš Svitok zo Slovakia Racing Teamu, keď obsadil tretie miesto. Preteky triedy Superstock 1000 boli po oba dni v rukách českých pretekárov, keď prvé dve miesta obsadili Michal Prášek (Roháč & Fejta motoracing team) a Michal Šembera (WILLI Race Team). Nakoniec len v kráľovskej triede Superbike sme poznali mená dvoch víťazov, keď v nedeľu bol prvý Rakúšan Roland Resch (Reitwagen-Racing), no na pozícii priebežného lídra tabuľky z Talianska odchádza víťaz zo soboty, Slovinec Marko Jerman, pretekár slovenského tímu Yamaha Maco Racing.

Ďalšie podujatie šampionátov Alpe Adria a ME Stock 250 sa uskutoční spolu s medzinárodným seriálom IMRC už o dva týždne, 29.-31. mája na maďarskom okruhu Pannoniaring.