08.06.2015
Německý Lausitzring přivítal již podruhé v letošním roce účastníky německého šampionátu Superbike IDM.

Poslední květnový víkend proběhl na trati Euro Speedway už třetí podnik mistrovství Německa silničních motocyklů Superbike IDM. Na startovním roštu opět nechyběli naši jezdci. Jak to vypadalo na trati v německém Lausitzringu nám přiblížil přímý aktér šampionátu Matěj Smrž.

Pátek 29. 5. 2015

1. volný trénink

Matěj se do prvního dne rozjíždí rozvážně. Postupně však zrychluje a kousek po kousku se posouvá na osmou příčku. Nakonec se ještě podařilo našemu jezdci svůj čas zlepšit a v konečném pořadí Maty obsadil sedmé místo.

2. volný trénink

Ve druhém tréninku patřil Matěj mezi ty pilnější jezdce a nakonec obsadil jedenácté místo.

Kvalifikace

Při prvním boji o startovní pozice Matěj postupně zlepšuje svůj čas, ale ani konkurence nespí. Přesto se náš jezdec dostává po půlce tréninku na osmé místo, avšak v závěru mu nakonec patří jedenácté místo.

Sobota 30. 5. 2015

Kvalifikace 2

Druhá kvalifikace začíná za ne úplně optimálních podmínek a jen těžko se bude zrychlovat. Matěj vyjíždí až v závěru, kdy je už trať v lepší kondici, ale přesto se mu těsně nedaří dostat do první desítky a do Superpole se tak bohužel nepodívá. Start prvního závodu tedy Matěj absolvuje z jedenáctého místa.

Závod 1

V tomto specifickém závodním víkendu Matěj v prvním závodě obsadil desátou příčku.

Neděle 31. 5. 2015

Závod 2

Ve druhém závodě si Matěj vyjel sedmé místo a mezi superbikery byl šestý.

Matěj po Lausitzu II. :

"Třetí závod je za námi a opět to nebylo jednoduché! Dokázali jsme ale i tak urvat 20 bodů a ostudu jsme neudělali. Bohužel se mi vůbec nepovedla první kvalifikace a v druhé bylo po dešti, takže 11. startovní pozice mi hodně zkomplikovala boje o dobré body v závodech. K tomu se mi vůbec nepovedl start do první jízdy a závod jsem tak začínal na 18. místě po prvním kole, když jsem se ještě 2x vyhýbal padajícím jezdcům a málem skončil mimo trať.

Když jsem se na krátké trati, specifikace DTM, dostal na 10. flek, už nebylo o co bojovat. V druhém závodě jsem měl start o hodně lepší a získal i nějaké místa k lepšímu, ale v první zatáčce jsem díky jinému jezdci málem upadl a byl tak po prvním kole pouze 11. Závod jsem celkem s přehledem dojel na 7. místě a trochu se opakoval scénář z prvního závodu, když přede mnou byla díra a víc už z dané situace vytěžit nešlo. Obě jízdy jsem tak mezi Superbiky dojel 6. a získal dobrých 20 bodů. Nyní přijdou tratě, kde se cítím líp a s motorkou už začínám být taky spokojen. Za tři závody jsme jako tým udělali hodně práce a pomalu získávám potřebnou jistotu. Dalším krokem bude dostat se do bojů o stupně vítězů!"