15.06.2015
Sedmnáctiletý slovenský reprezentant Richard Šikyňa, který závodí v rámci BAM MČR MX 2015 za Team MAX 2, obléká v rámci dalších seriálů dres týmu MX Slovakia. A protože má Richard letos opravdu nabitý program, pojďte si spolu s námi zrekapitulovat závodní cestu, již absolvoval v uplynulých týdnech...

Úspešný návrat Richarda Šikyňu z tímu MX Slovakia do kolotoča Majstrovstiev Európy

O víkendu 23. - 24. 5. 2015  sa anglický Matterley Basin stal dejiskom 7. podujatia seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a MX2, ktorých súčasťou boli tiež 4. tohtoročné preteky seriálu Majstrovstiev Európy v kubatúrach 125 a 250 ccm. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia sa po bolestivom zranení ramena na prvých pretekov európskej série v Taliansku znovu predstavil v triede EMX125. Po úspešnej kvalifikácii sa dokázal presadiť aj v hlavných pretekoch, kde obsadil 15. a 10. miesto a ziskom 17 bodov obsadil výbornú 12. priečku v celkovom hodnotení.

Viac informácií o 17ročnom slovenskom reprezentantovi z tímu MX Slovakia nájdete v priloženej tlačovej správe.

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia po 2. Medzinárodných majstrovstvách Čiech

V nedeľu 31. 5. 2015 sa na trati v českom Pacove konalo druhé podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v motokrose. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia sa tohto seriálu zúčastňuje vo farbách TEAMU MAX2, kde je túto sezónu v rámci spolupráce na hosťovaní. Aj napriek svojmu juniorskému veku sa v triede MX2 medzi mužmi nestratil. Po siedmom najrýchlejšom čase v kvalifikácii v hlavných pretekoch po bojovnom výkone prišiel do cieľa 4. a 6. a so ziskom 33 bodov obsadil celkové výborné 5. miesto. Rovnaké umiestnenie mu po druhom podujatí patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu.

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia v TOP 10 na ADAC v nemeckom Bielsteine

O víkendu 6. - 7. 6. 2015 sa v nemeckom Bielsteine konali ďalšie preteky najprestížnejšieho nemeckého seriálu ADAC MX Masters v motokrose jednotlivcov. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia sa týchto pretekov zúčastnil v triede MX Youngster (MX2) na motocykli KTM 250SX-F. Po úspešnej kvalifikácii a výbornom výkone v obidvoch jazdách prišiel do cieľa na 9. a 7. mieste a so ziskom 26 bodov obsadil celkové vynikajúce 7. miesto.

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia 11. na Majstrovstvách Európy v Maggiore

O víkendu 13. - 14. 6. sa konalo ďalšie podujatie Majstrovstiev Európy v motokrose v triedach EMX125 a EMX300. Preteky sa konali znovu ako súčasť Majstrovstiev sveta MXGP a MX2. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia sa ako jediný slovenský jazdec predstavil v triede EMX125 a opäť úspešne bodoval. Do hlavných pretekov sa v sobotu kvalifikoval z 5. miesta vo svojej triede. V hlavných pretekoch obsadil 8. a 14. miesto, pripísal si spolu 20 bodov a obsadil celkovú 11. priečku.

Autor TZ: Peter Kolek/MX Slovakia