23.06.2015
Tak jsme se v sobotu 20. 6. 2015 zase sešli na dalším závodě MOTOLEVEL MX CUPu. Poslední závod jarní části před prázdninovou pauzou tentokrát zavítal do Ledče nad Sázavou.
motocrossMotocross

Pořádán byl společně s AMŠ - O'NEAL CUPem.

Ten, kdo úspěšně prokličkoval spletí objížděk a dorazil do ledečského depa, byl asi docela překvapen jeho naplněností.

Předpověď počasí slibovala sice přeháňky, ale to většinu závodníků neodradilo a oblíbenost trati zvítězila.

Počasí se začalo projevovat už ráno při prezenci, kterou jsme absolvovali pod venkovním přístřeškem. Musím říct, že ten, kdo si vzal zimní bundu a deštník, tak vyhrál.

Už během přihlašování začalo pršet a tak to někteří, již přihlášení nevydrželi a v zápětí se zase odhlásili. Další jezdci s rozhodnutím přihlásit se, čekali až do půl deváté (poslední možnost pro přihlášení před uzavřením prezence).

Statečných tak nakonec bylo po uzavření prezence 200 jezdců.

Toto pro letošní ročník Motolevel MX Cupu rekordní číslo bylo ovlivněno spojením závodu s AMŠ - O'NEAL CUPem.

Spousta jezdců, kteří s námi jezdí celkem pravidelně do Ledče nedorazila, naopak přibylo velké množství nových jezdců. Tak, jak jsem to při prezenci odhadovala, řekla bych, že to procentuálně bylo tak padesát na padesát.

Pro tentokrát žádné velké slučování kategorií proběhnout nemohlo, takže kromě kategorií MX65 MX85, holek a veteránů C, jely společně pouze obě kategorie Superhobby (36 jezdců na startovním roštu) a kategorie MX1 MX2 (31 jezdců).

Ranní tréninky proběhly úplně v pohodě, občas přišla jen malá přeprška, která ani nestačila trať zvlhčit. V tu dobu to bylo celkem pozitivní, protože místní pořadatelé před závodem nekropili a ani na sobotu neměli kropení objednáno (mám na mysli mechanické kropení, protože to kropení z vrchu určitě objednali pořádně).

První „pořádná“ přeháňka proběhla během polední pauzy, což bylo ještě celkem v pohodě.

A pak už to během dne bylo jako na houpačce. Chvíli svítilo sluníčko, pak přitáhl velký černý mrak, zvedl se vítr a začalo pršet a tak se to pořád dokola opakovalo.

Sotva trať trochu oschla, tak už zase přišla přeháňka.

Celkem velký liják zastihl veterány B už v první rozjížďce. Ostatní kategorie, které následovaly sice jely pak už po nakropené trati. Další pořádný liják zase přišel ve čtvrtém kole druhé rozjížďky veteránů B.

Nakropená trať už se pak změnila v pořádné bahniště. Nicméně ani to počty jezdců v následujících rozjížďkách nějak výrazně nesnížilo.

Skalní motokrosaři říkají, že motokros se jezdí za každých podmínek- tentokrát tady zase byli ti „opravdoví“.

Menší nadšení ze zablácených tabulek a absence zádových čísel (u některých jezdců) už měla časomíra. Chvílemi to byl opravdový adrenalin.

Nicméně vše dobře dopadlo.

Co bych ze zdejších závodů stálo za zmínku?

▪ Celkový počet jezdců.

▪ Účast 6 holek v kategorii.

▪ Výkon Barči Laňkové a Jany Antošové, které spolu sváděly souboj jak v kategorii MX2 hobby, tak v kategorii holky. Obzvlášť ve druhých jízdách, kdy se jelo opravdu na blátě, to pak pořádně natřely i klukům.

Michal Buchta zase smolně prohrál s Adolfem Strakou, díky druhému místu ve druhé rozjížďce.

▪ Nově přihlášení v kategorii MX1 superhobby Vágner, Kačaba a Čapek obsadili první tři místa. Otázkou je jak by dopadli, kdyby se Tomáš Mlynář nezranil při pádu po startu ve druhé jízdě. Zkusil sice odjet dvě kola, ale nějak to nešlo.

▪ V „královské“ kategorii MX1 MX2 zase kraloval David Kosmák.

▪ Statečnost jezdců v boji s nepřízní počasí.

▪ Hladký průběh závodů.

▪ Žádné vážné zranění.

▪ Konec závodů včetně vyhlášení před 18 hodinou.

Tak to je zase pro tentokrát všechno.

Za pořadatelský tým Motolevel MX Cupu přejeme všem jezdcům krásné léto, skvělou dovolenou a 5. září se snad zase sejdeme na 6. závodě v Dolních Heřmanicích.