29.06.2015
Dňa 21.6 2015 sa konali druhé majstrovstvá Slovenskej republiky vo Sverepci. Skvele pripravená trať zaskočila svojou náhlou a nečakanou zmenou. Nie len že bola výborne upravená či už hovoríme o skokoch, či výjazdoch, ale zaskočila najmä svojím smerom jazdy. Tento krát sa však jazdilo v protismere ako boli jazdci zvyknutí. Zmena prijemne zaskočila nie jedného pretekára, čo bolo plusom daných pretekov.
FotogalerieFotogalerie

Organizátori, konkrétne Slovenská motokrosová federácia sa skutočne postarala o všetko. Vstup do areálu bol zabezpečený, vyčlenené depo ako aj obchody s občerstvením neboli prehliadnuteľné. Opáskovaná trať a sverepecký terén ako ho už poznáme očakával nie len domácich, ale aj zahraničných pretekárov.

Nemilým prekvapením bolo bohužiaľ premenlivé počasie. Aj keď spočiatku to vyzeralo na prijemný polooblačný deň, tak po obede počas prvých finálových jázd sa spustil nepríjemný silný dážď, ktorý celý priebeh preteku zmenil. Terén trate natoľko nasiakol vodou, že blatu sa nevyhli ani diváci a fanúšikovia mx športu. Jazdci to mali skutočne namáhavé, no i cez to sa nevzdali a tí najlepší sa umiestnili na prvých troch priečkach.

Všetko sa začalo rannými tréningami, no veľa z pretekárov sa moc nehrnulo do rozmočenej trate. Kvalifikácia sa však už neobišla bez prítomnosti jazdcov, keďže tu už šlo o najlepší čas, ktorý rozhodoval o postavení na rampe. Finálové jazdy začali o 13:00 hod. prvou kategóriou MX junior, ktorých dravosť nešlo prehliadnuť. Druhá kubatúra bola skupina MX4 jazdcov, ktorí sa taktiež popasovali zo svereckým blatom. Predposledná skupina bola 85cm3, kde počet pretekárov nezaplnil ani len polovicu rampy, no boj zotrval až po odkývanie vlajky. A na záver to najlepšie. MX1+MX2 bola kubatúra, ktorej rýchlosť a výkony bolo vidieť z každého kútu trate.

Zaujímavosťou bolo, že zahraničných jazdcov bolo viac ako domácich. So svojou prítomnosťou nás nechal prekvapiť najmä Martin Kohút#105, ktorý opäť dokázal, že jeho jazda patrí na trať. Neprehliadli sme ani úspešného pretekára Richarda Šikyňu#102, ktorý podáva úžasné výsledky v zahraničných závodoch na majstrovstvách Európy ako na jeho poslednom preteku v talianskej Maggorie, kde obstál na 11.mieste.

Musím však povedať, že na to ako si SMF dala skutočne záležať na uskutočnení preteku a hladkému priebehu, účasť jazdcov na Medzinárodných majstrovstvách Slovenskej republiky bola skutočne mizerná. A to hovoríme o 6tich kategóriách, ktorých súčet všetkých jazdcov nepresiahol číslo 80. Hovoríme presne o 78 zúčastnených jazdcov z domácej i zahraničnej pôdy.

Výsledky a umiestnenie na prvých troch priečkach v jednotlivých kubatúrach:

MX-junior: 1. Šimon Jošt, 2. Ladislav Kolaja, 3. Xaver Vörös.
MX85: 1. Samuel Struk, 2. Martin Prokop, 3. Samuel Strýček
MX4: 1. Martin Žerava, 2. Ivan Černý, 3. Peter Pipich.
MX4(nad 50): 1. Vladimir Zavadetsky, 2. František Prílepok, 3. Bohumil Klanica
MX2: 1. Tomáš Šimko, 2. Milan Špičák, 3. Richard Šikyňa.
MX1: 1. Marek Sukup, 2. Martin Kohút, 3. Michal Votroubek.

Ďakujeme všetkým zúčastnením pretekárom a fanúšikom motocrossu. Prajeme veľa ďalších úspechov a čo najviac získaných bodov v sezóne v 2015. Vidíme sa na ďalších medzinárodných majstrovstvách Slovenska v nedeľu 12. júla v Mníšku nad Hnilcom.