15.07.2015
Do své druhé poloviny se přehoupl v sobotu 11. 7. 2015 jihočeský Krajský přebor v motokrosu SMS Jižní Čechy. Jelo se druhou červencovou sobotu na trati v Nihošovicích u Volyně pod taktovkou pracovitého motokrosového matadora Jana Mrázka. Trať, rozkládající se na poměrně malém prostoru, přesto se slušným převýšením a mnoha skoky, byla pořádajícím klubem MTJ Nihošovice připravena vzorně - na odpovídající úrovni střediskových závodů.

Během celého dne ji pořadatel svépomocí (bez hasičských vozů) v poměrně malém počtu pořadatelů, zato perfektně věci znalých, dokázal ukropit. Mezi traťovými komisaři jsme pak mohli vidět například Františka Mrázka, otce hlavního pořadatele, šestinásobného vítěze světové trofeje v motocyklové Šestidenní soutěži.

Na startu se sešlo přes 130 jezdců, nejméně jich zřejmě z důvodu prázdnin bylo mezi juniory. Slušně byly obsazeny amatérské třídy, nejvíce bylo veteránů.

Ve třídě 85 ccm vyhrál obě jízdy Jaroslav Strnad z Moto team Excel racing s víc jak půlminutovým náskokem před Markem Fischerem z Max Speed RT. Třetí místo patřilo v obou jízdách od startu do cíle Pavlu Vítovcovi z PAMK Klatovy. Pořadím zajímavě míchal i jediný jezdec na motocyklu o obsahu 65 ccm, teprve desetiletý Jaroslav Kalný z AMK Čimice. Startovaly i dvě dívky, votická Aneta Sichrovská a Kristýna Tomišková z Prahy a nechaly za sebou polovinu startovního pole.

Jezdci Amatér MX2 v jednotlivých jízdách zajímavě míchali pořadím. Nebývá zvykem, aby celkově závod vyhrál jezdec, který byl v první jízdě až sedmý. V Nihošovicích tomu tak bylo a tím vítězem se stal Jan Zborník z Klatov před Michalem Skálou z Dukly Lešany. Jiří Košler z Mikmak RT byl v první jízdě dokonce až devátý, přesto mu to stačilo na celkové třetí místo. Favoritům, jako například Hofmeisterovi, Veselému, Kosovi, Leflerovi, Doubkovi a dalším se v Nihošovicích příliš nedařilo.

Ve třídě Amatér OPEN opět byli jasnými favority pozdější vítěz Jaroslav Nejedlý a Dominik Kovařík, oba z Motosportu Chýnov. Dominik sice vyhrál první jízdu, ale v té druhé ke konci jízdy prorazil z prvního místa zadní pneu, a tak nakonec dojel až třetí, celkově byl druhý. Bernartický Pavel Bartůněk nakonec stanul na bronzovém stupínku, jen těsně před Jakubem Leflerem z MK Teamu Český Krumlov, který jel obě amatérské třídy.

Celý report si můžete dočíst a na výsledky se podívat ZDE.

Text: Evžen Zadražil