Česká republika, respektive Československo, si připsala pouze 1 prvenství. Stejně je na tom i Německo.
2 x se podařilo vyhrát těmto státům - Francie, Itálie a Rusko.
Švédsko se doposud radovalo celkem ze 7 výher.
Belgie má na svém kontě 15 triumfů.
Velká Británie si cennou trofej odvezla domů 16 x.
USA se pyšní nejvyšším počtem doposud dosažených vítězství - celkově 22 výher.
Ve vítězstvích se celkově prostřídalo pouze 9 národů.
2014 Kegums, Lotyšsko, Francie - Gautier Paulin/Steven Frossard/Dylan Ferrandis
2013 Teutschenthal, Německo, Belgium - Ken De Dycker/Jeremy van Horebeek/Clement Desalle
2012 Lommel, Belgie, Německo - Maximilian Nagl/Ken Roczen/Marcus Schiffer
2011 Saint-Jean-d’Angély, Francie - USA Ryan Dungey/Blake Baggett/Ryan Villopoto
2010 Lakewood, USA, USA - Ryan Dungey/Trey Canard/Andrew Short
2009 Franciacorta, Itálie, USA - Ryan Dungey/Jake Weimer/Ivan Tedesco
2008 Donington Park, UK - USA James Stewart, Jr./Ryan Villopoto/Tim Ferry
2007 Budds Creek, USA, USA - Ricky Carmichael/Ryan Villopoto/Tim Ferry
2006 Matterley Basin, UK, USA - James Stewart, Jr. / Ryan Villopoto/Ivan Tedesco
2005 Ernée, Francie, USA - Ricky Carmichael/Kevin Windham/Ivan Tedesco
2004 Lierop, Nizozemí, Belgie - Stefan Everts/Steve Ramon/Kevin Strijbos
2003 Zolder, Belgie, Belgie - Stefan Everts/Steve Ramon/Joël Smets
2002 Bellpuig, Španělsko, Itálie - Andrea Bartolini/Alessio Chiodi/Alessandro Puzar
2001 Namur, Belgie, Francie - Yves Demaria/Luigi Seguy/David Vuillemin
2000 Saint-Jean-d’Angély, Francie, USA - Ricky Carmichael/Ryan Hughes/Travis Pastrana
1999 Indaiatuba, Brazílie, Itálie - Andrea Bartolini/Alessio Chiodi/Claudio Federici
1998 Foxhills, UK, Belgie -Marnicq Bervoets/Patrick Caps/Stefan Everts
1997 Nismes, Belgie, Belgie - Marnicq Bervoets/Stefan Everts/Joël Smets
1996 Jerez de la Frontera, Španělsko, USA - Jeff Emig/Steve Lamson/Jeremy McGrath
1995 Sverepec, Slovensko, Belgie - Marnicq Bervoets/Stefan Everts/Joël Smets
1994 Roggenburg, Švýcarsko, Velká Británie - Rob Herring/Paul Malin/Kurt Nicoll
1993 Schwanenstadt, Rakousko, USA - Jeff Emig/Mike Kiedrowski/Jeremy McGrath
1992 Manjimup, Austrálie, USA - Jeff Emig/Mike LaRocco/Billy Liles
1991 Valkenswaard, Nizozemí, USA - Damon Bradshaw/Mike Kiedrowski/Jeff Stanton
1990 Vimmerby, Švédsko, USA - Damon Bradshaw/Jeff Stanton/Jeff Ward
1989 Gaildorf, Západní Německo, USA - Mike Kiedrowski/Jeff Stanton/Jeff Ward
1988 Dung, Francie, USA - Rick Johnson/Ron Lechien/Jeff Ward
1987 Unadilla, USA, USA - Bob Hannah/Rick Johnson/Jeff Ward
1986 Maggiora, Itálie, USA - David Bailey/Rick Johnson/Johnny O’Mara
1985 Gaildorf, Západní Německo, USA - David Bailey/Ron Lechien/Jeff Ward
1984 Vantaa, Finsko, USA - David Bailey/Rick Johnson/Johnny O’Mara/Jeff Ward
1983 Angreau, Belgie, USA - David Bailey/Mark Barnett/Broc Glover/Jeff Ward
1982 Wohlen, Švýcarsko, USA - David Bailey/Danny Chandler/Jim Gibson/Johnny O’Mara
1981 Bielstein, Západní Německo, USA - Donnie Hansen/Danny LaPorte/Johnny O’Mara/Chuck Sun
1980 Farleigh Castle, UK, Bel-Georges Jobé/André Malherbe/ Ivan Van Den Broek/André Vromans
1979 Stockholm, Švédsko, BEL-Roger DeCoster/Harry Everts/André Malherbe/Ivan Van Den Broek
1978 Gaildorf, Západní Německo, USSR - Kavinov/Khudiakov/Korneev/Guennady Moisseev
1977 Cognac, Francie, BEL-Roger DeCoster/André Malherbe/Jean-Paul Mingles/Jaak van Velthoven
1976 St. Anthonis, Nizozemí, BEL - Roger DeCoster/Harry Everts/Gaston Rahier/Jaak van Velthoven
1975 Sedlčany, Československo, Československo - Bavorovský/Churavý/Nováček /Velký
1974 Stockholm, Švédsko, Švédsko - Bengt Aberg/Hakan Andersson/Ake Jonsson/Arne Kring
1973 Wohlen, Švýcarsko, BEL - Roger DeCoster/Sylvain Geboers/René Heeren/Jaak van Velthoven
1972 Norg, Nizozemí, Belgie- Roger DeCoster/Rene Van de Vorst/Jaak van Velthoven
1971 Vannes, Francie, Švédsko - Bengt Aberg/Christer Hammargren/Ake Jonsson/Olle Petersson
1970 Maggiora, Itálie, Švédsko - Bengt Aberg/Christer Hammargren/Ake Jonsson/Arne Kring
1969 Farleigh Castle, UK, Belgie - Roger DeCoster/Sylvain Geboers/Joël Robert/Jef Teeuwissen
1968 Chișinău, USSR, USSR - Angers/Petushkov/Pogbrniak/Shinkarenko
1967 Markelo, Nizozemí, Velká Británie - Dave Bickers/Vic Eastwood/Jeff Smith
1966 Rémalard, Francie, Velká Británie - Dave Bickers/Vic Eastwood/D.J. Rickman
1965 Namur, Belgie, Velká Británie - Arthur Lampkin/Vic Eastwood/Jeff Smith
1964 Hawkstone Park, UK, Velká Británie - D.E. Rickman/D.J. Rickman/Jeff Smith
1963 Knutstorp, Švédsko, Velká Británie - Burton /D.E. Rickman/D.J. Rickman
1962 Wohlen, Švýcarsko, Švédsko - Johansson/Ove Lundell/Rolf Tibblin
1961 Schijndel, Nizozemí, Švédsko - Ove Lundell/Bill Nilsson/Rolf Tibblin
1960 Cassel, Francie, Velká Británie - Curtis/Rickman/Jeff Smith
1959 Namur, Belgie, Velká Británie - Draper/Rickman/Jeff Smith
1958 Knutstorp, Švédsko, Švédsko - Gustavsson/Ove Lundell/Bill Nilsson
1957 Brands Hatch, UK, Velká Británie - Curtis/Martin/Jeff Smith
1956 Namur, Belgie, Velká Británie - Draper/Jeff Smith/Ward
1955 Randers, Dánsko, Švédsko - Gustavsson/Sten Lundin/Bill Nilsson
1954 Norg, Nizozemí, Velká Británie - Curtis/Brian Stonebridge/Ward
1953 Värnamo-Skillingaryd, Švédsko, Velká Británie - Les Archer/Draper/Ward
1952 Brands Hatch, UK, Velká Británie - Les Archer/Brian Stonebridge/Ward
1951 Namur, Belgie, Belgie - Jansen/Leloup/Meunier
1950 Värnamo-Skillingaryd, Švédsko, Velká Británie - Draper/Hall/Lines
1949 Brands Hatch, UK, Velká Británie - Lines/Manns/Soovell
1948 Spa, Belgie, Belgie - Cox/Jansen/Milhoux
1947 Wassenaar, Nizozemí, Velká Británie - Bill Nicholson/Bob Ray/Fred Rist
Web letošního Motokrosu národů ve Francii:
http://www.mxon2015.fr/
Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: MXLarge.com
17. 9. 2015