21.09.2015
Finále letošního MMČR v okruhových závodech zná své vítěze. Veřejnou premiéru si na Masarykově okruhu zároveň odbyla nová škoda Octavia RS Cup, vozidlo, které by mělo od příštího roku závodit ve znovuobnoveném Škoda Octavia CUP.
autaAuta

Vytrvalostní finále ovládl brněnský Šenkýř Motorsport

Brněnské barvy „hájil“ ve finálovém závodě letošní vytrvalostní sezony tým Šenkýř Motorsport s jezdci Slovákem Štefanem Rosinou a Čechem Lubomírem Jakubíkem. Dvojice dokázala v hodinovém závodě se svým BMW Z4 GT3 najet osmadvacet kol a cíl protnula devětadvacet vteřin po vyvěšení šachovnicové vlajky. Přibližně o padesát vteřin pomalejší byl Slovák Miroslav Konopka s Lamborghini Huracán v barvách týmu ARC Bratislava, na třetím místě skončil Jakub Kubas s BMW Alpina B6 z týmu Racing Trevor.

Ve sprintu porazil David zástup Goliášů

Ve sprinterském závodě silnější kubatury nad 2000 ccm se v prvním závodu do čela závodu dostal Aleš Jirásek s českým supersportem Praga R1, který spadá do „slabší“ podkategorie do 3500 ccm. Teprve za ním dojely silná „gétéčka“, konkrétně dvojice BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport pilotované Štefanem Rosinou a Němcem Michaelem Joosem. Do druhého závodu Jirásek nenastoupil, jezdci Šenkýřovat týmu tak obsadili první a druhé místo, na stupních vítězů je doplnil Miroslav Konopka s Lamborghini.

V nižší kubatuře se ve velmi těsném souboji prosadil Srb Rudolf Pesović před domácími Davidem Palmim a Tomášem Pekařem. Ve formulových divizích 2 a 3 pak zvítězil Rakušan Christopher Höher, za ním dojeli Italové Pierlugi Vieronesi a Marco Zanasi. Höher ovládl i druhý závod následovaný Polákem Smiechovskim a Belgičanem Weckxem.

Ve druhém závodě pak ve třídě do 2000 ccm zvítězil Palmi, za ním dojel Polák Wyszomirski, třetí byl Julo Konček.

Škoda Octavia CUP se vrací, premiéru si odbyla v Brně

Pozornost fanoušků na Masarykově okruhu poutala i Škoda Octavia RS v závodní úpravě, v níž se příští rok představí v obnoveném Škoda Octavia CUP, který patřil v minulé dekádě k tradičním značkovým pohárům na českých okruzích.

Vůz pohání dvoulitrový motor TFSI s výkonem až 320 koní, převodovka je typu DSG s mechanickým samosvorným diferenciálem. Znovuzrozený Škoda Octavia CUP by se měl příští rok představit i na Masarykově okruhu, podle promotéra Luďka Diviše má o vůz už k dnešnímu dni zájem kolem třiceti jezdců.