04.04.2016
O první letošní mistrovské body se naši motokrosoví junioři utkali v sobotu 2. dubna 2016 v Mohelnici. Na nelehké členité trati s rovinkami, skoky a krkolomnými sjezdy a výjezdy na ně čekali soupeři ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska a Rumunska. A byli to soupeři kvalitní, kteří ve všech závodních jízdách výrazně bodovali. Celkově se závodu zúčastnilo 140 jezdců.

V nejmenších padesátkách celkově zvítězil Jihočech Vašek Janout před holickým Víťou Markem a Maďarem Miklosem Paltzem. V šedesátkách obsadili přední místa cizinci: nejlepší byl Rumun Mario Popovici v dresu Motosportu Chýnov před Maďary Bence Pergelem a Lazslo Teczim. Za nimi skončili naši - Tomáš Pikart, Adam Máj a Jan Janout.

Mechanická závada zdržela v první jízdě favorita osmdesátek Daniela Stehlíka a přestože ve druhé jízdě s přehledem zvítězil, nestačilo to na pódiové umístění. Celkovým vítězem se stal Maďar Miklos Jakob před Moravákem Tomášem Palou a Martinem Venhodou. Dan Stehlík byl čtvrtý, Radek Větrovský pátý a Radim Kraus šestý. První jízdu ztratil také Maďar Adam Szolt Kovács, ve druhé byl druhý a celkově skončil sedmý.

Třídě dvoutaktních stopětadvacítek bezpečně vládnul Petr Polák. V obou jízdách mu zdatně sekundoval svěřenec trenéra Jarmila Zelendy Pavel Dvořáček. Za třetím Jiřím Matějcem skončili Slováci Jozef Posluch a Xaver Vörös, šestý byl Východočech Petr Grof.

V nejsilnější třídě dvěstěpadesátek - Junior MX2 - se objevil loni zraněný Tomáš Kohút a hned přesvědčil, že bude opět patřit k nejlepším. Vyhrál první jízdu, ve druhé byl třetí a stačilo to na celkové vítězství. Polák Gabriel Chetnicki podlehl v první jízdě Kohútovi a v závěru se propadl na páté místo, ve druhé ale zvítězil a byl celkově druhý. Na dalších místech skončili s minimálními bodovými odstupy Dušan Drdaj, Kryštof Kouble a Jakub Terešák, šestý byl Polák Dominik Olzsowy.

Dobře připravený a jezdecky obsazený úvodní závod juniorského mistrovství přinesl zajímavé boje. Seriál pokračuje v sobotu 7. května 2016 v západočeských Horažďovicích.