07.04.2016
DRT racing team má za sebou premiéru v podobě prvního závodu světové kategorie FIM superstock 1000 ve španělském Aragonu.

Tento závod byl premiérou v seriálu WSBK jak pro tým, tak i pro jezdce. Do závodu jsme startovali z 34. pozice a bohužel ihned po startu došlo ke kolizi několika jezdců a tato kolize se dotkla i nás. Po opravdu kratké době byl restart závodu, a proto mechanici neměli mnoho času na opravu motocyklu, ale nakonec se to povedlo a mohli jsme znovu startovat v novém závodě. V tomto závodě jsme obsadili 23.místo.

Viktor Dušek (majitel týmu)

"Moc dobře jsem si uvědomoval, že 39 jezdců na startovním roštu, obzvláště kategorie superstock 1000, je opravdu hodně a první zatáčka na okruhu v Aragonu svírá skoro pravý úhel a je relativně dost pomalá. Uvědomoval jsem si, že je zde dost pravděpodobná kolize. To se ihned po startu bohužel potvrdilo a spadlo tam několik jezdců a bohužel mezi nimi byl i náš jezdec Miroslav Popov. Motocykl byl relativně dost poškozený, ale mechanikům se to povedlo dát za velmi krátkou dobu dopořádku a mohli jsme startovat do nového závodu, který jsme dokončili na 23.místě. Co se výsledku týče, opravdu nejsem spokojený. Vůbec jsem nečekal, že pro prvním závodě pojedeme v elitní desítce, ale ztráta, kterou jsme měli celý víkend na první jezdce, byla opravdu velká. I přesto si ale uvědomuji realitu, Mirkového opravdu malého, množství najetých kol na motocyklu této specifikace. Doufám a věřím, že se to změní a pojedeme na mnou předpokládaných pozicích."

Miroslav Popov (jezdec týmu)

"Ráno ve Warm Upu jsem sice čas nezlepšil, ale na motorce jsem se cítil už mnohem lépe a ztráta na prvního byla malinko lepší než doposud. Závod ale tak pozitivně nezačal a start ze zadních pozic "nedopadl" vůbec dobře. Vystartoval jsem zhruba stejně s jezdci okolo mě. Po startu se mi přední kolo přizvedlo a mírně nasměrovalo na levou stranu, řekl jsem si, že se nebudu proplétat na vnějšek a že to zkusím vnitřkem. Bohužel jsem to opravdu neodhadl a už když jsem bral za přední brzdu, tak jsem věděl, že bude malér a že se do zatáčky už popadaných jezdců nevejdu. Nezvládl jsem motorku ubrzdit a srazil jsem se tam s několika jezdci. V tu chvíli, kdy se nás tam v první zatáčce doslova válelo několik, tak na to vyvěsili pořadatelé červenou vlajku. Motorku se mi povedlo po chvilce nastartovat a dojet ke svým mechanikům. Těm patří velký dík, protože motorku bleskurychle opravili a já se mohl opět postavit na grid. Do opakovaného startu jsem šel již trochu s rozvahou a nikam se nehrnul. A závod neskončil 23. místem až tak špatně. I když teda několik jezdců nenastoupilo, pár jich spadlo, tak se mi podařilo pár jezdců předjet a posunout se vpřed. Pro mě tento víkend znamenal, že mám v nové kategorii nedostatek zkušeností a nalítaných kilometrů. Na tom ovšem budeme pracovat na 100%, aby jsme se příští závodní víkend posunuli zase o kus dopředu! Ještě jednou děkuji mechanikům za práci, sponzorům, rodině a všem okolo, kteří mě i přes složitější "znovu začátek" podporují a drží palce."

Zdroj: TZ DRT Racing Team