06.05.2016
Matyáš Chlum se v barvách Motosportu Chýnov účastnil minulou neděli 1. 5. 2016 jako jediný Čech rakouského mistráku v Imbachu. V mezinárodní konkurenci třiceti jezdců ve třídě 85 ccm nakonec obsadil krásné šesté místo.

Na trati uprostřed vinic vévodil třídám OPEN a MX2 Pascal Rauchenecker (jel obě třídy). Pascal se letos věnuje už spíše enduru, jede MS, ale kalendář mu umožnil startovat na domácím motokrosovém mistráku. Po závodech se nechal slyšet, že ve třídě OPEN už pak musel jet na 110v%, aby vyhrál a mohl si tak připsat čtyři vítězné jízdy v jeden den. Celý šampionát prý nepojede, nicméně sllíbil, že když bude mít v enduru volno, tak se určitě na domácím motokrosovém šampionátu své země zase ukáže. Třídu 85 ccm v Imbachu jasně vyhrál v Čechách dobře známý Rene Hofer. Kvalitním závodům přihlížely tři tisícovky diváků.

Český závodník Matyáš Chlum zajel v kvalifikaci na těžké, ale pěkně připravené, naorané a nakropené trati 8. místo. Byla to pro něj na této dráze premiéra, tak musel začít trochu pozvolna. Do první jízdy se mu pak moc nevydařil start (někde kolem 12. místa), ale v průběhu čtyř kol se probojoval až na krásné 6. místo. Do druhé rozjíždky vypálil výborně a byl v první půlce startovní rovinky na 2. místě, ale nakopla ho mulda, musel ubrat a byl v zatáčce až na 9. místě. Hned po dvou kolech se však probojoval na 6. místo a tam setrval až do cíle. Za vítězným Rene Hoferem obsadil 2. místo Slovinec Mauser a 3. místo Maďar Kovácz.

Sám Matyáš okomentoval závod v Imbachu takto: "Před závodem rakouského mistráku jsem měl ošklivý pád v kvalifikaci na ME ve slovenských Šenkvicích, kdy nás po startu spadlo skoro deset závodníků. Někdo mě při tom přejel, měl jsem slabý otřes mozku, prasklou přilbu, zhmožděný kotník a žebra. V Imbachu jsem si ale o víkendu spravil chuť, moc se mi tam líbilo. Už teď se těším na další závody rakouského šampionátu ve Weyeru!"