16.10.2016
Autoklub Rallysprint série 2016 je úspěšně za námi. O závěrěčnou tečku se postarala již tradiční Bonver-Partr Rally Vsetín, která se jela za krásného podzimního počasí na valašských kotárech, v blízkém okolí Vsetína 15. 10. 2016.
autaAuta

Na bezmála stovku soutěžních posádek čekalo na závěrečném podniku 70 ostrých kilometrů, na čtyřech měřených rychlostních testech, jedoucích se na erzetách Semetín, Hošťálková, Jabloňová a Vidče - Rožnov pod Radhoštěm. Všechny vypsané rychlostní zkoušky absolvovali jezci dvakrát.

Za takřka babího léta se po valašských rychlostních zkouškách nejrychleji prohnal Martin Vlček, který sedlal Ford Fiesta R5 a stal se tak i celkovým vítězem poháru 2+ v rámci RSS. Druhý v cíli byl Ondřej Bisaha na Fabii R5, který zaostal za vítězem o 9,3 vteřin. Bronz míří na Slovensko zásluhou Jaroslava Melichárka se Škodou Fabia R5, jenž ve škodváckém speciálu debutoval . Neoblíbená bramborová příčka zůstala na dalšího zástupce erpětek, tentokrát s fordem Fiesta, na věčně usměvavého Poláka Grzegorze Gryzba. Pátý skončil Antonín Tlusťák (Škoda Fabia R5). TOP 5 tak patřilo výhradně čtyřkolkám s označením R5.

Ve dvoukolkách byl nejrychlejší Karel Kupec s Peugeotem  208 R2. Stříbrný dojel s vozem stejné značky a se se ztrátou 13.1 vteřin Filip Mareš. Pohár za třetí místo vybojoval Egon Smékal pilotující Citroen DS3 R3T Max. Čtvrtý dorazil do cíle vsetínské rally Patrik Rujbr, kterému umístnění stačilo k celkovému triumfu v seriálu Autoklub Rallysprint Série 2016. Pátý projel přes cílovou rampu René Dohnal ( Peugeot 208 R2).