26.11.2016
Další superkrosová noc v německém Chemnitz vstoupila do motoristické historie první částí v pořadí třetího pokračování populárního ADAC SX Cupu. Na nejvyšší stupeň třídy SX1 vystoupala americká hvězda Gavin Faith, které jsme od AUS-X Open v Sydney tak trochu v patách. Za ním si dopřáli bednu jezdci Kyle Cunningham a Charles Lefrancois. Třídu SX2 ke své ohromné osobní radosti ovládl Francouz Julien Lebeau, kterého na stupně doprovodili druhý Luca Nijenhuis a třetí byl domácí favorit Stephan Büttner. Ale o tom všem už jste se od nás dozvěděli. Jak však viděl svoji včerejší smolnou účast náš jediný český zástupce Filip Neugebauer? Čtete v jeho reportu.
motocrossMotocross

Filip Neugebauer, třída SX1 – Monster Energy Kawasaki Elf Team Pfeil:

"V pátek jsem byl až do začátku finálového souboje mimořádně spokojený. Trať mi sedla hned od prvního projetí. Jen hlína je dost měkká a dělají se koleje při nájezdech na skoky, čímž se zvyšuje rizikovost a celkově nebezpečnost. Ostatně po základní rozjížďce se pustili pořadatelé nečekaně do úpravy dráhy v době, kdy Jace Owen vyletěl z trati. Pořadatelé si v tu chvíli uvědomili, že zatáčky v zadní části u tribuny jsou udělané dost špatně, protože fungovaly trochu jako odrazová rampa. Takže když do nich najížděl někdo rozhozený a projel rovně, mohl trefit tribunu. Každopádně pro start páteční noci to nebylo rozhodně ideální.

Ale zpět k závodům. Dařilo se mi od rána a zajížděl jsem dobré časy jak ve volném tréninku, tak v kvalifikaci, kdy jsem byl na 3. místě, přestože jsem byl zařazený do těžké skupiny se dvěma hlavními favority. Časy byly dobré, takže jsem se na večerní část programu těšil a věřil si. Starty v základní rozjížďce i v seminále se mi dařily a skončil jsem na 2. místě.

Těšil jsem se na finále, do kterého mi ale start už tak ideálně nevyšel. Nebo nebyl úplně špatný, ale v první zatáčce jsem se háknul s nějakým soupeřem řidítky, málem jsem šel k zemi, ztratil hodně času a vyrážel do závodu až jako sedmý. Podařilo se mi předjet jednoho soupeře, ale špička byla odjetá, takže to bohužel nestačilo na lepší než šesté místo. S finálovou rozjížďkou úplně spokojený nejsem, protože si myslím, že jsem na bednu měl. Bohužel to nevyšlo a uvidíme, co bude v sobotu. Pokud půjdou starty, tak věřím, že podium dopadne."