08.12.2016
Odpověď nalezneme přímo u nich v týmu, který k činorodé sportovní motočinnosti probudili naši bývalí nejúspěšnější sajdkárkrosaři Václav a Marek Rozehnalové. Je tomu rok, co tito mistři par excellence již nezávodí a věnují se právě koučinku a předávání svých zkušeností spolku Promotorsport. Pod svá křídla vzali jezdce nejen ze sajdkárkrosu, ale také z motokrosu, BMX a MTB. Premiérovou sezonu v nové roli zhodnotili na svých webových stránkách, kde se zaměřili výlučně na úspěchy svých svěřenců. Pojďme se podívat, jak se jejich týmu vedlo v roce 2016...
sidecarcrossSidecarcross

„Sportovci našeho spolku dosáhli v roce 2016 pěkných umístění jak v sajdkárkrosu, motokrosu i v BMX. Kromě toho se naši mladí sportovci také začali věnovat závodům MTB (horských kol) a závodům na koloběžkách.

Očekávání splnil sajdkárkrosař Tomáš Vejchoda, i když jel během sezóny se dvěma spolujezdci. Přes notnou dávku smůly dokázal jak s bratrem Jakubem Vejchodou, tak i s Miroslavem Zatloukalem, že patří k české špičce a spolu vybojovali 3. místo v Mezinárodním mistrovství České republiky. Vrcholem sezóny pro Vejchodu se Zatloukalem bylo Mistrovství Evropy národů, kde společně s bratry Čermákovými a posádkou Černý/Musil vybojovali krásné 3. místo.

Mladí sajdkárkrosaři Pavel a Martin Hrochovi si také v letošní sezóně vyjeli pěkný výsledek. Jejich 5. místo v celkovém hodnocení v Mezinárodním mistrovství České republiky je dobrým příslibem do budoucnosti.

Sajdkárkrosoví matadoři Jaroslav Kříž a Edouard Chéreau získali celkově 9. místo v Mezinárodním mistrovství České republiky a bez kompromisů tak perfektně prodali své nabité zkušenosti.

V juniorském Mezinárodním mistrovství ČR v motokrosu vypadl ještě před sezónou Daniel Belko kvůli potrhaným vazům v koleni. Adam Dušek tedy zastupoval náš tým jako jediný. I když neodjel všechny závody, získal celkově pěkné 12. místo a jako bonus získal titul mistra Moravy.

Naši mladí bikrosaři se na Mistrovství České republiky BMX také snažili a 8. místo Antonína Vyroubala je toho důkazem.

Promotorsport se začal účastnil také závodů MTB. I když zatím jde jen o takové oťukávání, v regionálním závodě Šumperský pohár horských kol získala Lucie Rozehnalová celkově pěkné 7. místo v kategorii Předžáci, v samostatné kategorii děvčat 1. místo.

Letošní sportovní výsledky jsou pěkné, i když bylo spoustu pádů a překážek, okamžiků, kdy se zrovna nedařilo. Důležité ve sportu je znova se zvednout, „oprášit“ a vytrvat. Snažíme se mladé sportovce učit, že nikdo za ně plyn nepřidá, ani nešlápne do pedálů. Je to jen na každém z nich. Snad se nám to alespoň trochu daří.“

Za Promotorsport Václav Rozehnal

V polovině listopadu 2016 se také někteří jejich členové zúčastnili charitativní akce „Movember“ (Muži proti rakovině) na Zimním hokojevém stadionu v Šumperku, kde před arénou byly vystaveny i závodní motorky a proběhla autogramiáda.

Nyní se již pilně připravují na další sezonu. O jejich zimní přípravě se zmíníme později. Více o spolku Promotorsport naleznete na: http://www.promotorsport.cz/

Připravil: Josef Hejnal