19.06.2017
Jára Romančík na ADAC MX Masters v Bielsteinu vybojoval druhé místo a zlatou českou radost přiváží Martin Krč ve třídě Youngster! Na startu nechyběla ani další česká jména a jejich výsledky včetně vyjádření Járy a Martina v článku.
motocrossMotocross

MX Masters

Jára Romančík jde od úspěchu k úspěchu, po deseti světových bodech se v Bielsteinu postavil na bednu závodu ADAC MX Masters, a to hned na stříbrný stupínek! Ten si zasloužil díky povedeným startům a po zisku 4. a 3. místa v závodních jízdách. V průběžném hodnocení se Jára posunul na 7. příčku. Járův komentář zní takto: "Máme za sebou další závod ADAC v Bielsteinu. Poprvé jsem ze sebou spokojený. Konečně jsem to byl já na závodech. V první jízdě jsem byl 4. a v druhý 3. Celkově mi to dalo na 2. místo. Všichni jsme makali na 100 procent a výsledek se dostavil. Moc děkuji celému teamu JD 191 KTM RACING, Jirkovi Jankovskému, mechánovy Michalu Bobšovi, své přítelkyni, rodině, trenérům a vám všem fanouškům a divákům za podporu."

Solidní výkon podal také Filip Neugebauer, který byl dvakrát desátý, což mu v součtu dalo 8. celkové místo. Bodoval také Marek Sukup, který 23. místo z první jízdy vylepšil 16. místem ve druhé a získal tak 5 bodů, což stačilo na celkové 21. místo. Tři body vydoloval Václav Kovář, který na ADAC startuje na Hondě. Martin Finěk ani Petr Smítka na body nedosáhli.

Younster Cup

Ve třídě Youngster se pravidelně objevuje Martin Krč, který už v předchozích závodech ukázal, že může pomýšlet na bednu. Po sobotní vyhrané kvalifikaci přišlo čtvrté místo v první jízdě a pak skvělá druhá jízda, kterou vyhrál! Celkově se Martin posunul na 4. příčku. Přímo na pódiu Martin sdělil: „Můj včerejší nejlepší čas mě motivoval pro dnešek a hodně se mi ulevilo, že jsem byl tak úspěšný ve druhém závodě. Povrch měl dobrý grip, což jsem dokázal využít a mohl jsem relativně rychle zvýšit svoji rychlost, takže jsem dokázal stáhnout náskok vedoucího Toma Kocha a dotáhnout to do vítězného konce.“

Celkové 6. místo bral Slovák Richard Šikyňa, který bral v první jízdě 10., ale druhá už mu vyšla skvěle a dojel jako 3. Richard je v průběžném pořadí na 3. místě jen dva body za druhým! Další slovenský závodník Šimon Jošt bral celkové 9. místo a TOP10 uzavřel Kuba Terešák, který se blýskl druhým časem ve své kvalifikační skupině. Třetí slovenský reprezentant Denis Poláš byl klasifikován jako 13. a u něj stojí za zmínku 7. místo v první jízdě. Ve druhé však nebodoval. Dušan Drdaj tentokrát neměl svůj den a bral až 18. místo. Petr Polák na KTM 125 byl 22. a Martin Vondrášek 29.