12.07.2017
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose pokračovali v nedeľu 9.7.2017 na trati vo Sverepci už tretím podujatím. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF v triede MX2 znovu ukázal, že na Slovensku momentálne v tejto triede neohrozene vládne štartovému poľu. Po víťazstve v kvalifikácii s prehľadom zvíťazil aj v oboch jazdách sa stal znovu celkovým víťazom. Do priebežného hodnotenia seriálu si pripísal 50 bodov a s náskokom 29 bodov si pohodlne udržiava vedúcu priečku pre českým jazdcom Patrikom Liškom.

Richard Šikyňa (#102)

Trať bola prichystaná pekne, ale usporiadatelia nezvládli kropenie a trať bola veľmi tvrdá. Na tento povrch naliali vodu a tak sa nám to dosť šmýkalo. V prvej jazde som odštartoval tretí,  ale hneď v druhej zákrute som sa dostal do čela a na 1. mieste som sa udržal až  do cieľa. Trochu mi však počas jazdy stvrdli ruky a tak som sa občas trápil sám so sebou. V druhej jazde som odštartoval prvý a začal som si robiť náskok pred ostatnými. Na začiatku 3.kola som ale spadol, kde mi na poliatej trati utieklo v zákrute predné koleso.. To využil Tomáš Kohút a na chvíľku sa dostal predo mňa. Po necelom pol kole som už bol znovu  prvý a snažil som sa ísť si svoje tempo a preteky som vyhral. Bol to pekný víkend, avšak teraz ma čakajú ďalšie, oveľa ťažšie preteky  ADAC na pieskovej trati  v Tensfelde, tak mi prosím Vás držte palce. Ďakujem!“

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia

„Po sérii náročných pretekov ADAC, účasti na dvoch pretekoch MXGP a tiež pretekov českého majstráku som sa po konzultácii s trénerom Mirkom Kučírkom rozhodol dať Rišovi 3 dni voľna a trochu sme ubrali plyn aj v tréningovej príprave. Sverepec tak bol príjemným spestrením hlavne pre Riša, čo mu umožnilo sa znovu predstaviť aj na domácej pôde. Som rád, že sa mu podarilo vyhrať obe jazdy. V tej druhej som bol spokojný aj so štartom a tiež s jazdeckým prejavom, aj keď sa nevyhol chybe a drobnému pádu. Následne však všetkým ukázal, že motokros je nekompromisný a na prvé miesto sa znovu dostal manévrom ala svet, keď nedal Tomášovi Kohútovi žiadnu šancu. Musím byť však spravodlivý a aj keď si myslím, že Tomáš po svojom zranení možno ešte nemal stáť na rampe, bol jediný, ktorý dokázal vo Sverepci Rišovi konkurovať. Je to húževnatý chalan a nikdy sa nevzdáva. Držím mu palce, nech je čo najskôr úplne fit a bude sa môcť naplno zaradiť do kolotoča pretekov. Rišo teraz odlieta do Holandska, kde trochu potrénuje na piesku pred pretekmi v Tensfelde. Je potrebné, aby sa preorientoval na pieskový povrch. Tam to rozhodne nebude také jednoduché, ako vo Sverepci.“

Text: Tisková zpráva