13.05.2019
Třináct bodů získal Richard Šikyňa z českého týmu JD Gunnex KTM Racing Teamu v pátém podniku mistrovství světa v motokrosu, kterým byla italská Grand Prix Lombardie. Slovenský jezdec je v průběžném pořadí kategorie MX2 na 21. pozici. Druhý závodník české stáje Petr Polák byl v Itálii v jednotlivých jízdách hodnocený na 24. a 29. místě. Jak viděl závodní víkend šéf týmu Jiří Jankovský?

„V sobotu se Richard Šikyňa trochu trápil s nastavením motorky a pracoval na tom s technikem od firmy White Power. Nakonec se jim to povedlo před kvalifikační jízdou vyřešit. Radost mi udělal Petr Polák, na kterém je za posledního půldruhého měsíce vidět značný jezdecký pokrok. Drží se našeho tréninkového plánu a progres je znatelný.

Ze soboty na neděli pršelo a nepřestalo ani v den závodů. Náročná písečná trať se hodně podobala tomu, co známe z belgického Lommelu. Start do první rozjížďky byl jako z říše snů. Richard i Petr byli v první zatáčce na jedenáctém a dvanáctém místě. Petr však bohužel spadl, ale rychle zvedl mašinu a z posledního místa dokázal dojet čtyřiadvacátý. Jeho výkony jsou závod od závodu lepší. Škoda toho pádu, jinak by byl určitě na bodech. Richard předvedl skvělou jízdu na tak extrémně těžké trati a jeho první letošní umístění v první desítce je prostě senzační.

Ve druhé jízdě se naopak starty klukům bohužel nepovedly. Richard se však protáhl dopředu, ale pak v souboji spadl. Zvedl motorku a vybojoval ještě dva body za devatenácté místo. Petr se také hodně snažil, ale nakonec „utavil“ motor a těsně před koncem rozjížďky musel odstoupit.“

Dalším podnikem světového šampionátu je portugalská Agueda ve dnech 18. a 19. května 2019.

Zdroj: TZ JD Gunnex KTM Racing Team