27.02.2011
První kolo Mezinárodního italského mistrovství v motokrosu se dnes odehrálo na trati v Ponte a Egola. Kvalifikaci MX1 ovládl Antonio Cairoli před Stevenem Frossardem a Davidem Philippaertsem.
motocrossMotocross

Ve třídě MX2  zvládl kvaldu nejlépe Jeffrey Herlings před Gutierem Paulinem a Jeremy Van Horebeekem. Z našich se do kvalifikační listiny  zapsal Petr Smítka 14. místem a Martin Michek 15. pozicí, které jim zajistily postup do závodu. V poslední šanci se úspěšně poprali o postupové příčky Jiří Čepelák a Michal Kadleček. Kvalifikace tentokrát nepřála Marku Sukupovi, Františku Smolovi a Petru Bartošovi.

První finálová rozjížďka na 25 minut a 2 kola se stala kořistí domácího miláčka a vítěze 28. Starcrossu Davida Philippaertse, jenž si dokonce dokázal poradit s favorizovaným Antoniem Cairolim. Z bronzové příčky se radoval Kevin Strijbos a spolu s ním celý Delta Racing Team. Bramborová medaile zbyla na Tanela Leoka a do TOP 5 se ještě vešel Manuel Monni.

Nejdříve z českých závodníků projel finišem 17. Michal Kadleček. Martin Michek skončil 26., Jiří Čepelák 27. a Petr Smítka 29.

Druhou finálovou jízdu vyhrál Steven Frossard, pro stříbro si dojel Kevin Strijbos a třetí pozici obsadil vítěz první rundy David Philippaerts. Z českých dravců se nejvíce povedla druhá rozjížďka Petrovi Smítkovi (19.), Martinu Michkovi (22.) a Jirkovi Čepelákovi (29.). Michal Kadleček jízdu nedokončil.