Masaryk Racing Days 2014 - Podzimní cena
20.09.2014

O uplynulém víkendu  12. - 14. 9. 2014 se konal na brněnském automotodromu tradiční Masaryk Racing Days. Na okruhu se vystřídaly různé kategorie od sériových vozů až po formulový šampionát.

autaAuta

Sériové vozy byly prezentovány šampionátem Volkswagen Castrol Cup. Jedná se o vozy VW Golf GTI, které se liší pouze detaily a jsou osazeny motorem o výkonu 260 koní s Push-to–pass systémem, který jednorázově zvýší výkon o dalších 50 koní na celkových 310 koní, což lze provést pouze 19krát za závod, přičemž počet použití svítí na displeji umístěném na boku auta. Tyto závody jsou velmi atraktivní, protože se závodí opravdu kolo na kolo. Škoda jen, že při hlavním závodu vše komplikoval silný déšť. Vítězem sobotního podniku se stal Robertas Kupcikas (LT) a v neděli svou převahu potvrdil.

Další kategorií byly závody European BOSS GP Series, což jsou formulové závody, kde bylo startovní pole tvořeno z velké většiny vozy Dalara GP2 s motory o objemu 4,0 V8 a 3,5 V6. Sobotní a nedělní závody  vyhrál Ingo Gerstl.

Dalším ze závodů byla Divize 4 do 2000 – sprint, kterou vyhrál jak v sobotním, tak v nedělním závodě Fried Marek (CZE) na Lotusu Exige z KT Motorsport. Snad nejočekávanějším závodem byla Divize 4 nad 2000, kde kraloval v obou závodech Miroslav Konopka (SVK) na voze Saleen S7R (číslo 111) a v jeho závěsu v obou závodech dojel Robert Šenkýř (CZE) na voze BMW Alpina B6 GT3.

Sobotní zlatý hřeb byl vytrvalostní  dvouhodinový závod Divizí D4 D5 endurance, kterou vyhrál tým RPD Racing (Lubomír Jakubík SVK Michael Vorba CZE) na Ferrari 458 Challenge. Zlatým nedělním hřebem byly formulové závody, které se neobešly bez deště. Vítězem se stal Christoph von Grünigen (CZE) na voze Formula Masters (číslo 9).

Víkend to byl neuvěřiteně deštivý, čemuž také odpovídaly zajížděné časy a počet výletů mimo trať. Ale tak už to chodí, počasí se naplánovat nedá. Tak snad to vyjde příště…