Uzavírání sezóny na brněnském Automotodomu
12.10.2014

Během víkendu  3. - 5. 10. 2014 se na brněnském Automotodromu konalo hned několik závodů - Porsche GT3 CCCE, MMČR Endurance 2H (Epilog ), dalším závodem byly Drifty, kterým se věnovala celá neděle.  Uvedené závody Porsche GT3 a Epilog uzavíraly letošní závodní sezónu. Jinými slovy po Vánocích, Novém roce a Velikonocích začne vše znovu.

autaAuta

Závody šampionátu Porsche GT3 byly celé v režii závodníků Polska,  zástupce v našich barvách chyběl. V prvním závodě Porsche GT3 zvítězil Bas Schothorst (PL, ve fotogaleri s číslem 18) a ve druhém závodě svou pozici obhájil.

Druhým závodem byl tradiční podzimní EPILOG, který je vytrvalostním závodem a původně byl naplánován na celých šest hodin. Jenže na žádost týmů se zkracovalo na konečnou dvouhodinovku. I tak se bylo na co dívat. Závod se neobešel bez tradičních zastávek v boxech, ať už nucených nebo nařízených, nouze nebyla ani o drobné výlety mimo trať, nebo o drobné kontakty vozů, což napovídá o tom, že se jelo opravdu naplno.

Závod samotný se velmi dobře vyvíjel pro tým Scuderia Praha s vozem Ferrari 458 Italia (ve fotogalerii číslo 1), jenž zajížděl nejlepší časy na kolo a také vedl celé startovní pole. Pak ale ve 37. minutě závodu přišel kontakt s vozem Mercedes AMG SL GT3 týmu G - Private Racing Team (ve fotogalerii číslo 17), díky kterému musel tým Scuderia Praha závod ukončit.

Jako první dojel tým RPD Racing s jezdci Jakubík/Vorba s Ferrari 458 Challenge. Druhý skončil tým ARC Bratislava s jezdci Konopka/Studenič  na Porsche 997 GT3 a třetím byl tým Šenkýř Motorsport s jezdci Šenkýř/Erdélyi na BMW M3 E36 GTR.

Vytrvalostní a poslední závod sezóny, byl velmi zajímavý. Bohužel nízký počet týmů a zkrácení délky závodu z ekonomických důvodů vede k zamyšlení.