ME Autocross Přerov 2015 - foto Kamil Mach
29.08.2015

Ve dnech 22. - 23. srpna 2015 se konal v Přerově šestý podnik osmidílného Mistrovství Evropy v Autocrossu. V divizi JuniorBuggy se na prvním místě umístil již potřetí v řadě Milan Vaněk, druhý dojel Timo Pähler a třetí místo si vyjel Timofey Ovcharov. Obhájci titulu Filipu Šmídovi se opět nevyhly problémy a finálovou jízdu nedokončil.

autaAuta

V divizi TouringAutocross se dařilo Martinu Samohýlovi, který ve finále startoval z pole position. V prvním kole přehnal svou snahu na skoku Paulius Pleskovas, který si po tvrdém dopadu přivodil technické problémy na svém vozu Ford Focus. Finálová jízda musela být přerušena po nehodě Aleše Fučíka. Opakovaný start vyšel opět Martinu Samohýlovi, který měl později problémy s elektronikou. I přes tyto problémy ale do cíle dojel poprvé ve své krátké kariéře na prvním místě. Druhý za ním dojel Miroslav Neumann a třetí Otakar Výborný.

V divizi Buggy1600 se moc nedařilo obhájci loňského titulu René Mandelovi. Po třetí rozjížďce figuroval až na 11. místě a do semifinále nastupoval z třetí řady. Semifinálovou jízdu nakonec dojel třetí, a tím si zajistil místo ve finálové jízdě, kterou nakonec i stíhací jízdou vyhrál. Pro druhé místo si dojel Johny Feuillade a třetí místo získal Florent Tafani. Přerovský víkend byl velmi divoký pro Bernda Stubbeho, jenž ve  druhé rozjížďce nehezky havaroval poté, co ve vysoké rychlosti najel na kolo, které upadlo jednomu ze soupeřů. Tým Bernda Stubbeho si zamakal a podařilo se jim buggy opravit. Stubbe se svému týmu odměnil vyhranou semifinálovou jízdou a postupem do finále. Z první řady do finále startoval Thomas Anacleto, již zmiňovaný Bernd Stubbe a náš Marek Stloukal. Stejně jako v Maďarsku finálovou jízdu nedokončil Marek Stloukal, tentokrát po kontatku s Berndem Stubbem. Ten ještě zabojoval a dokázal se z posledních pozic probojovat k první čtyřce, ale poté opět chyboval, přetočil se a závod dokončil až na 8. místě se ztrátou jednoho kola. Díky technickým problémům do finálové jízdy nemohl nastoupit Jakub Kubíček a do finálových bojů nemohl zasáhnout také Terry Callaghan, který havaroval v semifinálové jízdě. Finálovou jízdu vyhrál Johan De Jong, druhý dojel Thomas Anacleto a třetí místo získal Mike Bertelen. Závodníky čekají již jen dva závody, které se jedou 12. - 13. září ve Francii a 19. - 20. září v Itálii.