Lotto Baja Poland 2015 - foto Kamil Mach
02.09.2015

Ve dnech 27. - 30. sprna 2015 se konal další podnik mistrovství světa v Cross Country Rallies. Mistrovství světa se přesunulo z Maďarska do Polska, kde na závodníky mistrovství světa čekalo během tří dnů celkem 425,5 závodních kilometrů. Do LOTTO Baja Poland se přihlásilo mnoho posádek s aktuálně nejlepší technikou, a tak se na seznamu přihlášených objevilo 6 jezdců s MiniALL4Racing, 8 jezdců s Toyotou Hilux Overdrive nebo 5 jezdců s Hummerem.

autaAuta

Mezi přihlášenými byli mimo běžně startujících i v Polsku oblíbení jezdci jako Krzysztof Holowczyc, Adam Malysz nebo Martin Kaczmarski. V pátek byl pro jezdce připravený prolog o délce 6,92 km, podle jehož výsledku si jezdci vybírali startovní pozice pro nadcházející den.

V sobotu byla pro jezdce připravená trať ve vojenském prostoru okolí Drawska o délce 144,36 km, která se jela dvakrát. V neděli byla připravená trať s názvem Dobra s délkou 64,95 km, která se jela taktéž dvakrát. Závodníci na motorkách, čtyřkolkách a účastníci polského mistrovství jeli v sobotu i neděli pouze jeden průjezd. Favority na vítězství byli Nasser Al-Attiyah a Vladimir Vasilyev, kteří spolu soupeří o mistrovský titul, a domácí jezdec Krzysztof Holowczyc. Posledně zmiňovaný Krzysztof Holowczyc vyhrál Baja Poland podruhé za sebou, tentokrát s neuvěřitelným náskokem 7 minut a 32 vteřin, když se mu podařilo vyhrát oba průjezdy sobotní etapy a v neděli si pouze hlídal svůj obrovský náskok. Druhý dojel Nasser Al-Attiyah a třetí skončil Berhard Ten Brinke.

Českým účastníkům se letos nedařilo. Nejlepší Čech Miroslav Zapletal dojel na 9. místě se ztrátou půl hodiny na vítěze. Na závodníky čekají poslední dva závody, kde se rozhodne o letošním mistrovi světa v Cross Country Rallies.