ETCC, BOSS GP, Superkart a nový rekord na Masarykově okruhu v Brně
18.09.2015

Ve dnech 4. - 6. září 2015 přivítal brněnský okruh evropský šampionát cestovních vozů FIA ETCC, formulové závody BOSS GP, kde mimo jiné startovaly dva vozy formule 1 a nově sem také zavítal šampionát Superkart.

autaAuta

Víkend byl plný očekávání, jelikož jsme měli v šampionátu FIA ETCC Petra Fulína a Michala Matějovského. Radovat se ale mohl pouze Michal Matějovský, který s přehledem svou kategorii TC2 vyhrál. Smůla se lepila na paty Petrovi Fulínovi, který měl v prvním závodě technické problémy a do druhého závodu z důvodu rozbitého pravého bočního a poškozeného předního skla neodstartoval.

Premiéra šampionátu Superkart dopadla pro naše barvy nádherně, kdy na prvním místě v obou závodech s přehledem dojel Adam Kout z týmu MSKart Racingteam.

Překvapením víkendu, na které snad každý čekal, byla kategorie BOSS GP, kde se rozhodovalo, zda padne brněnský rekord na jedno kolo. Rekord byl pokořen jezdcem Ingo Gerstlem na vozem F1, stáje Toro Rosso, který zajel čas 1:39.093.