Okénko do historie SIDE: Slavná bikrosová stopa Tomáše Vejchody...
motocross

Asi každému, kdo sleduje dění v sajdkárkrosu, neunikl strmý vzestupu Tomáše Vejchody, který minulou sezonu MMČR side dotáhl se svým bratrem Jakubem k titulu vícemistra republiky a ve světovém šampionátu posbíral mnoho bodů. Málokdo ovšem ví o jeho veleúspěšné dráze v junior bmx, kde se stal dokonce mistrem Evropy! Následující příspěvek se bude věnovat právě jeho ranným létům...

VÍCE
VIDEA a FOTO z MS sajdkár 2014 – 2. díl
motocross

Ve druhém díle se podíváme na videa ze druhé třetiny světového šampionátu sajdkár 2014, a tak zavítáme na fanoušky oblíbená místa do Strassbessenbachu, Kivioli, Kegumsu a Roggenburgu. Právě tam v boji o titul přituhlo a začal se lámat chleba celé sezony.

VÍCE
INZERÁT: Francouzský mitfára Diot hledá řidiče na MMČR sajdkár!
motocross

Jestliže jsi řidič sajdkárkrosového speciálu a hledáš momentálně spolujezdce, tak nyní zbystři! Ozval se nám totiž francouzský mitfára, Benjamin Diot, který aktuálně žije v Čechách a rád by zde i závodil v sajdkárkrosu. Níže na něj najdeš telefonní kontakt i jeho profil na Facebooku.

VÍCE
VIDEA a FOTO z MS sajdkár 2014 – 1. díl
motocross

Kdy jindy, než právě o zimním období je nejlepší čas na ohlédnutí, bilancování či vzpomínání na uplynulou moto sezónu. Pojďme se nyní ještě jednou v rychlosti projet ročníkem MS sajdkár 2014 na vlně úžasných videí od belgického nadšence Luca van der Aa, fotogaleriích od Zdeňka Růžičky a Josefa Hejnala či reportáží ze sledovaných závodů. V prvním díle si zrekapitulujeme první čtyři Velké ceny, které se jely v Nizozemsku, Francii a Česku.

VÍCE
Čmeláci vyletí z úlu a budou zase kousat!
motocross

Podivujete se nad tím, co jsme to dali zase za titulek? Mohu vás ubezpečit, že následující řádky se nebudou věnovat biologii, ale příbramským sajdkárkrosařům - Tomášovi a Ondřeji Čermákovým, přezdívaným Čmeláci. Nejen jejich fanoušek zajisté uvítal, když ohlásili společný comeback, a to po dlouhých dvou a půl letech! Nová sezona sajdkár dostane jejich účastí pořádný říz a nový rozměr! Můžeme se tak těšit na souboj titánů o mistrovský titul!

VÍCE
INTERVIEW: Sajdkárkros v Evropě je fantazie, shodují se Australané
motocross

Oživením loňské sezony MS i MMČR sajdkár byla bezesporu účast australské posádky Robinson-Anthony, kteří strávili v Evropě něco málo přes měsíc a na své cestě zažili mnoho neopakovatelných zážitků. O své dojmy z tohoto letního dobrodružství se s námi ostatně tato sympatická dvojice podělila, aby nám vzápětí i vylíčila, jak se závodí u nich v Austrálii. Chcete-li vědět více, přečtěte si celé interview níže!

VÍCE
Okénko do historie SIDE: Fanclub bratrů Rozehnalových...
motocross

Co by byly závody bez fanoušků, jejich fandění a podpory týmů, takové si snad ani nelze představit... Jejich burcování, skandování a řinčení podél trati je pro každého závodníka velmi povzbuzující, a tak je nechce zklamat, a proto nic nevypustí. Naopak ho to nakopne k maximálnímu výkonu...

VÍCE
Kalendáře sajdkáristů Černý-Musil a quadisty Zdeňka Poláčka v prodeji...
motocross

Přinášíme malou ochutnávku nástěnných kalendářů na rok 2015, které si nechali vytvořit sajdkárkrosaři Černý-Musil a mistr republiky v quadcrossu Zdeněk Poláček. Fotografie jsou použity od autorů - Josef Hejnal a Zdeněk Růžička. Podívejte se a neváhejte s koupí!

VÍCE
Na návštěvě u Jaroslava Vrchoty, vítěze první soutěže sajdkár v ČSSR
motocross

Kdo vládne současnému sajdkárkrosu, uhádne snad každý, kdo se o tento sport zajímá, ale už málo se ví o vítězích a mistrech let dávno minulých. Na našem webu jsme již pár rozhovorů s takovými osobnostmi přinesli. Nyní bychom rádi navázali a připomněli dalšího bývalého sajdkárkrosaře, jenž se stal vítězem první soutěže sajdkár v Československu, tzv. Poháru ÚV AMK Svazarmu. Na sklonku kariéry pak dělal mechanika dvojnásobnému mistru světa, Christophu Hüsserovi!

VÍCE
Novoroční svezení s bratry Čermákovými!
motocross

Jako první vytáhli z garáže svou sajdkáru mistři republiky, bratři Čermákové, kteří dopředu ohlásili velký comeback! Na svou trať Pichce u Příbrami pozvali své příznivce k novoročnímu svezení a setkání. Ani bujará oslava Silvestra a s ní spojená společenská únava neodradila početnou skupinu nejvěrnějších, aby si krátce po poledni na Nový rok stoupli do vozíku sajdkárkrosového speciálu...

VÍCE