Opustil nás pan František Hejnal, osobnost motoristického světa
motocross

Čas ubíhá a nevrací, co vzal... S hlubokým zármutkem v srdci touto cestou všem oznamujeme, že v sobotu 23. května 2015 zemřel ve věku nedožitých 74 let pan František Hejnal, zakladatel a předseda proslulého AMK Ouběnice, vůbec první pořadatel Mistrovství světa sajdkár ve střední a východní Evropě a velký fanda motocyklového sportu. Člověk, pro kterého sajdkárkros, závody a závodníci byli vším, rovný a přímý chlap, člověk, kterého náš motokrosový a lidský svět bude postrádat.

VÍCE
GP Nizozemska: Vítězní Bax-Stupelis stahují ztrátu na první místo MS
motocross

O Svatodušním pondělí 25. 5. 2015 se v nizozemském Oldebroek jel v pořadí letos pátý podnik MS sajdkár, na kterém domácí favorité Bax-Stupelis potvrdili, že na písku jsou neomezenými vládci. Naopak nepříznivou zprávou pro české barvy je zranění Václava Rozehnala, které si přivodil při pádu po startu druhé jízdy...

VÍCE
Rozehnalové mají kvalifikaci GP na holandském písku za sebou!
motocross

Bratři Rozehnalové jako jediní čeští zástupci na MS sajdkár v holandském Oldebroek statečně drží český prapor! Za sebou již mají kvalifikaci, která se jela v sobotu 23. května 2015, a nyní budou s ostatními čekat na pondělní finálové jízdy GP. V souhrnu si za kvalifikační den na neoblíbeném a těžkém písku vyjeli 11. místo, a tedy první řadu na startu.

VÍCE
GP Německa: Velkolepý comeback bratrů Čermákových!
motocross

Bratrům Čermákovým se návrat mezi světová esa sajdkárkrosu nadmíru vydařil, když v neděli 17. 5. 2015 se při jízdách GP v německém Schopfheimu hlasitě přihlásili o slovo v top 10! Celkově skončili na 9. místě, jako nejlepší z českých posádek! Velkou cenu Německa vyhrál nizozemsko-lotyšský pár Bax-Stupelis před francouzskou dvojicí Giraud-Musset. Níže také VIDEO a VÝSLEDKY!

VÍCE
Kvalifikace GP Německa: Čermáci se vrátili mezi světovou elitu!
motocross

V sobotu 16. 5. 2015 se odejela kvalifikace MS sajdkár v německém Schopfheimu, do které naskočilo i sedm českých posádek. Po téměř třech letech se ve velkém stylu vrátili bratři Čermákové a šestým místem všechny příjemně překvapili. Do nedělního finále je ještě doprovodí po přesvědčivém výkonu Diblík-Gábor, Vejchodové a z poslední šance Rozehnalové s Černým s Musilem.

VÍCE
Odkaz na záznam z MMČR side a quad v Březové nad Svitavou na ČT SPORT!
motocross

Podívejte se na 15minutový záznam ze třetího závodu MMČR side a quad, který se jel v Březové nad Svitavou, na webových stránkách ČT. Reportáž byla již odvysílána na ČT Sport v pořadu Svět motorů. Níže přikládáme odkaz, kde najdete zmíněné video...

VÍCE
MMČR SIDE: Březovské stráně daly zabrat!
motocross

I na rozbahněných Březovských stráních v sobotu 9. 5. 2015 Rozehnalové neměli konkurenci, když vítězili stylem start-cíl. Jejich soupeři Černý-Musil konečně prolomili smůlu a obě jízdy dokončili na druhém místě. Fanoušci si ale mohli notovat nad napínavým soubojem Diblíka s Vejchodou v první jízdě či Boukalovými s Hrochovými, rozjetým Křížem nebo famózním Wangerem.

VÍCE
Zveme na MMČR side a quad do Březové nad Svitavou!
motocross

Seriál MMČR sajdkár a čtyřkolek i nadále zůstává na Moravě. V sobotu 9. 5. 2015 ho hostí motokrosová trať u Březové nad Svitavou. Zveme všechny příznivce motorismu, rodiny i zvědavce, ať je nás na Březovských stráních co nejvice!

VÍCE
Odkaz na záznam z MMČR sajdkár v Mohelnici na ČT SPORT!
motocross

V úterý 28. 4. 2015 v pozdních večerních hodinách dávali na televizním kanále ČT Sport v pořadu Svět motorů záznam z MMČR sajdkár v Mohelnici. Kdo jste ho prošvihli nebo ho chcete znovu zhlédnout, tak právě pro vás zveřejňujeme internetový odkaz na tento záznam.

VÍCE
Rozehnalové vládli i na Mohelnických lomech!
motocross

Druhý závod MMČR sajdkár hostil motokrosový areál Mohelnické lomy v sobotu 25. 4. 2015 a ani zde Rozehnalové nepoznali přemožitele. Jejich vážnější konkurenti, Černý-Musil, znovu laborovali s technikou, a tak zářili jiní. Ke stupním vítězů slibně nakročili Pudlo-Sejk, ale ve druhé jízdě měli ošklivý karambol. Stříbrní tak skončili Vejchodové před Diblíkem s Gáborem.

VÍCE