Dylan Ferrandis zpět v sedle již tento víkend
motocross

Třída MX2 je pod absolutní nadvládou Jeffreyho Herlingse i díky tomu, že jeden z jeho možných konkurentů si přivodil zranění ramene při druhém podniku MS v Thajsku. Dylan Ferrandis se ale nyní vrací a my doufáme, že nebude dlouho trvat a opět vidíme souboje o první místo!

VÍCE
Chad Reed pojede dvě kola MXGP 2016
motocross

Spekulovalo se o tom již delší dobu a sám Reed před začátkem letošní AMA SX série prohlásil, že by rád svoji kariéru zakončil tam, kde ji začal, tedy v seriálu FIM mistrovství světa. Nyní se jeho účast v MXGP zdá jistá. Které dva závody tedy pojede?

VÍCE
3. MXGP Evropy 2016: Rychlá rekapitulace Valkenswaardu
motocross

FOTO by Elliot Spencer, VIDEO highlights a souhrn výsledků: Minulý týden se odjel třetí závod seriálu FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP), který měl netradiční velikonoční datum (27. - 28. 3. 2016). Dějištěm této události se stal nizozemský Valkenswaard. Králem kubatury MXGP se stal Romain Febvre, kterého na stupně vítězů doprovodil druhý Max Nagl a třetí Tim Gajser. Ve třídě MX2 zvítězil "stroj na vítězství" Jeffrey Herlings, za ním se na stupních seřadil Pauls Jonass a trojlístek nejlepších uzavřel Jeremy Seewer.

VÍCE
3. MXGP Europe 2016 ze sedla Filipa Neugebauera
motocross

Fandili jste během sledování MXGP Evropy v nizozemském Valkenswaardu v uplynulých dvou dnech (27. - 28. 3. 2016) jedinému českému reprezentantovi Filipu Neugebauerovi, který závodil ve třídě EMX250? Pak by vás mohlo zajímat, jak svůj závodní čas viděl právě on zpoza svých řidítek.

VÍCE
MXGP Evropy 2016: Výsledkový přehled kvalifikací a prvních rund
motocross

Neděle 27. 3. 2016, Nizozemí - Na písečném bojišti v nizozemském Valkenswaardu zuřily písečné války v podobě kvalifikačních rozjížděk tříd MXGP a MX2, které doplňovaly první závody tříd EMX250 a EMX300. Aby to jezdci neměli tak "jednoduché, od včerejška v dějišti 3. Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) 2016 vytrvale pršelo, což dokázalo už tak v suchém stavu náročný povrch ještě pořádně ztížit. Nicméně kvalifikaci MXGP ovládl a pole position si připsal Max Nagl. Ve třídě MX2 nenašel v kvalifikační rozjížďce přemožitele pískový specialista Jeffrey Herlings. Čechu Filipu Neugebauerovi se nakonec podařilo kvalifikovat "o prsa baletky" z posledního postupového místa. Jak si vedl v prvním závodě a kdo ovládl první rundy evropských tříd, najdete níže.

VÍCE
Preview MXGP Europe 2016: Do Valkenswaardu míří i F. Neugebauer!
motocross

Motokrosové divadlo FIM Mistrovství světa MXGP 2016 se po dvou exotických úvodních závodech v Kataru a Thajsku přesouvá konečně na evropskou půdu. Dějištěm MXGP Evropy se tak stane v lehce netradičním termínu ve dnech 27. - 28. března 2016 nizozemský Valkenswaard. A protože jsou k hlavním kategoriím MXGP a MX2 tentokrát přidružené i evropské třídy EMX250 a EMX300, budeme mít na startu rovněž české želízko v ohni, kterým není nikdo jiný, než Filip Neugebauer s novým startovním číslem 99.

VÍCE
Rychlé review MXGP Thajsko 2016 – výsledky a videa
motocross

Druhý závod šampionátu FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) hostila další exotická destinace – závodiště v thajském Suphan Buri. Královské kubatuře MXGP dominoval v obou rozjížďkách Romain Febvre, kterého na celkové stupně vítězů doprovodil druhý Tim Gajser a třetí Jeremy van Horebeek. Ve třídě MX2 si připsal další vítězství Jeffrey Herlings, za nímž viděl šachovnicovou vlajku druhý Jeremy Seewer a třetí Aleksandr Tonkov.

VÍCE
MXGP Thajsko 2016: Slovní přestřelka Townley vs Luongo!
motocross

Tovární Suzuki jezdec Ben Townley způsobil rozruch svým monologem na včerejší tiskové konferenci v Thajsku, kde se dostal ke slovu po vítězství kvalifikační rozjížďky třídy MXGP. Townley si totiž neodpustil poznámky k podmínkám, ve kterých závodili při první zastávce v Kataru a s jakými se nyní musejí vypořádat při druhém závodě v Thajsku. Reakce prezidenta YouthStream Giuseppe Luonga na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat.

VÍCE
2. MXGP Thajsko 2016: Kvalifikace pro Herlingse a Townleyho
motocross

Exotické Thajsko, konkrétně Suphan Buri se stalo historicky poprvé dějištěm letošního 2. dílu Mistrovství světa v motokrosu 2016. Po včerejším působivém uvítacím ceremoniálu se dnes jezdci pustili zostra do závodění, protože na programu byly kvalifikační rozjížďky. Jejich výsledky si můžete prohlédnout níže. Pouze prozradíme, že vítězem třídy MXGP je Ben Townley a v MX2 byl nejlepší Jeffrey Herlings. A bohužel se zranil Dylan Ferrandis.

VÍCE
Čtyři dny ve znamení Motocross-Party v Teutschenthalu
motocross

O víkendu 7. - 8. května 2016 se sejde mezinárodní motokrosová elita na Grand Prix Německa v Teutschenthalu. Motorsportclub Teutschenthal e.V. v ADAC hostil v minulosti FIM Mistrovství světa už dvaadvacetkrát, letos to tedy bude 23. závod. Pořadatelé očekávají návštěvnost více než 30.000 fanoušků, kteří zavítají na GP v legendárním „údolí“ z Německa a celé Evropy. Trať leží v Sasku-Anhaltsku, přibližně 20 kilometrů západně od města Halle/Saale.

VÍCE