Přehled startovních čísel seriálů AMA 2015 a MX, SX kalendáře
motocross

Na zahraničních webech již kolují startovní čísla závodníků, kteří se utkají o další tituly v AMA seriálech - Monster Energy AMA Supercross 2015 a Lucas Oil Pro Motocross Championship 2015. A abyste těch čísel neměli málo, přidali jsme také oba kalendáře jmenovaných šampionátů.

VÍCE
ADAC MX Masters Teutschenthal 2014 - nejrychlejší byl Max Nagl
motocross

Nejrychlejším mužem poslední kvalifikace ADAC MX Masters letošního roku byl v Teutschenthalu Němec Max Nagl. Ten sebral pole position jen o něco málo "pomalejšímu" Holanďanovi Brian Bogersovi a Francouzi Sebastienu Pourcelovi. Ve druhé skupině stejné kategorie byl nejrychlejší Jeremy Seewer před Gregem Arandou a Petrem Smítkou. Třídě Youngster kraloval Thomas Kjer Olsen a v juniorech si bude vybírat nejvýhodnější startovní pozici Roan van de Moosdijk.

VÍCE
17. MXGP Leon - Titul MX2 vybojoval Tixier
motocross

V mexickém Leonu se o minulém víkendu 13. - 14. 9. 2014 uskutečnil poslední závod MXGP. V kategorii MXGP už bylo o titulu rozhodnuto. Mistrem světa se stal Ital Antonio Cairoli. Ve třídě MX2 však byl boj o titul otevřený, protože Jeffrey Herlings se v průběhu sezóny zranil a nemohl tak startovat v několika GP. Před posledním závodem měl Jeffrey v čele náskok pouhých 23 bodů před svým týmovým kolegou Jordi Tixierem. Proto i přes zranění do posledního závodu sezóny nastoupil. Zranění Herlingse bohužel docela výrazně limitovalo, a tak dojel v první rozjížďce až jako 14. a druhou jízdu dokončil jako desátý. Tixier první rozjížďku vyhrál a ve druhé obsadil příčku třetí. Tyto výsledky mu stačily na to, aby v celkovém pořadí zvítězil před druhým Herlingsem s náskokem 4 bodů. Třetí příčku celkově bral Francouz Romain Febvre.

VÍCE
MXoN Lotyšsko 2014 – rychlé rozhovory s českými repre jezdci
motocross

Český MX mistrák jednotlivců se stal uplynulý víkend minulostí a čím dál více se začíná skloňovat nejočekávanější událost, kterou je bezpochyby Motokros národů (27. - 28. 9. 2014). Tento rok se celkem 33 přihlášených týmů chystá "na písek" do lotyšského Kegums. Právě tady se ze všeho nejdříve o kvalifikaci, a posléze o co nejnižší bodové skóre a alespoň přiblížení se co nejblíže k Chamberlainově trofeji, popere také český reprezentační trojlístek ve složení František Smola, Martin Michek a Václav Kovář, jimž jsme položili stejné otázky a vznikly tak krátké rozhovory. Český tým má v oficiální startovce číslo 14.

VÍCE
ADAC MX Masters Holzgerlingen 2014 - VIDEA a reporty jezdců
motocross

Minulý víkend 6. - 7. 9. 2014 se jel předposlední závod čím dál více sledovaného německého seriálu ADAC MX Masters na trati v Holzgerlingenu. V internetových vlnách konečně kolují videa z tohoto podniku, ke kterým jsme přiložili také tiskovou zprávu Richarda Šikyni a odkaz na ohlédnutí Jirky Čepeláka.

VÍCE
16. MXGP Goia – Titul pro Cairoliho
motocross

Ve státě Goia v Brazílii se 6. - 7. 9. 2014 konal předposlední závod MXGP. V tomto díle již mohl získat titul mistra světa Antonio Cairoli. Čekal se velký souboj o každý bod s druhým v pořadí Jeremy Van Horebeekem. Horebeek si ale již v sobotní kvalifikaci přivodil zranění kotníku. V první rozjížďce Horebeek obsadil 13. místo a do druhé jízdy už ani nenastoupil. Cairoli tak mohl po první jízdě slavit světový titul.

VÍCE
MXoN Lotyšsko 2014 - rozhovor s manažerem české reprezentace
motocross

... s Lubošem Strejčkem! Určitě už jste slyšeli na závodech příjmení Strejček a také RS Petrol, což je název firmy spojený s Orion-RS Petrol Teamem, za který jezdí v českém mistrovství Petr Bartoš s Františkem Smolou. Na Luboše Strejčka letos padla nejen volba, ale hlavně tíha manažera české reprezentace v rámci Motokrosu národů v Lotyšsku (27. - 28. 9. 2014). A proto jsem neváhala a položila mu několik otevřených otázek.

VÍCE
Předposlední ADAC MX Masters 2014 - Holzgerlingen ve výsledcích
motocross

Na jih od Stuttgartu leží trať Holzgerlingen, která o tomto víkendu (6. - 7. 9. 2014) hostila sedmou (předposlední) zastávku seriálu ADAC MX Masters 2014. Přinášíme kompletní výsledkový servis všech tří tříd.

VÍCE
ADAC MX Masters v Gaildorfu korunoval vítězstvím Max Nagl
motocross

Motokrosová trať Gaildorf hostila v pořadí šestý závod elitního německého šampionátu ADAC MX Masters. Vítězem se stal domácí pilot Max Nagl, přestože ho v jedné rozjížďce porazil Australan Dean Ferris, který sem přicestoval otestovat tovární Husqvarnu. V Gaildorfu však nebyla nouze ani o další zvučná jména ze světového šampionátu. Nejúspěšnějším Čechem byl Petr Smítka, jenž dokončil jednu jízdu desátý a druhou devátý, což v konečném zúčtování znamenalo osmou pozici.

VÍCE
12. AMA Pro Motocross Championship Nationals – Utah 2014
motocross

V sobotu 23. 8. 2014 proběhlo na závodním okruhu Miller Motorsport Park, přibližně padesát kilometrů západně od Salt Lake City, závěrečné kolo AMA MX Nationals šampionátu. O titulu ve slabší třídě 250 ccm bylo rozhodnuto již minulý týden, a tak se zraky všech lidí v dějišti, ale také u obrazovek a monitorů soustředily na souboj mezi KTM kolegy Ryanem Dungeyem a Kenem Roczenem.