Ukončení spolupráce Mirka Jakeše a Gemini Clinic RT
auta

V září roku 2013, po vítězství posádky Jakeš – Norek mezi produkčními vozy na podniku ME Barum rally, došlo k podpisu čtyřleté smlouvy mezi Mirkem Jakešem a zlínským týmem Gemini pro sezony 2014 až 2017. Minulý týden se ale 26-letý jezdec týmu Mirek Jakeš a primář kliniky Gemini Pavel Stodůlka dohodli na ukončení této smlouvy.

VÍCE
Martin Prokop testuje závodní speciál pro Dakar 2017
auta

Martina Prokopa bychom ještě před rokem představovali jako rally jezdce a pilota speciálu WRC, nejúspěšnějšího českého závodníka v dějinách MS v rally. Během několika měsíců však stihl na špičkové úrovni vystřídat několik dalších vozů.

VÍCE
Přípravy finišují, do startu zbývá měsíc
auta

Pouhý měsíc zbývá do startu 46. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2016. Přípravy se dostávají do závěrečné fáze, první vůz odstartuje do rally v pátek 26. srpna v 16 hodin z náměstí Míru před zlínskou radnicí. Loňské vítězství bude obhajovat tovární posádka Škoda Motorsport Jan Kopecký, Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5. Čtyřiatřicetiletý český šampion Kopecký zaútočí zároveň na pátou výhru ve Zlíně!

VÍCE
Bonver Dakar Project dokončil nejnáročnější rally světa
auta

Obě posádky týmu Bonver Dakar Project úspěšně dokončily Silk Way Rally 2016. Šéf týmu Tomáš Vrátný se na nejdelší a nejnáročnější rallye na světě umístil na jedenáctém místě, jeho kazašský týmový kolega Artur Ardavičus byl třináctý.

VÍCE
Obě posádky Bonver Dakar týmu v cíli Silk Way Rally
auta

Obě posádky týmu Bonver Dakar Project úspěšně dokončily poslední rychlostní zkoušku na Silk Way Rally 2016. Šéf týmu Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný se v ní umístil na dvanáctém místě, jeho kazašský týmový kolega Artur Ardavičus byl čtrnáctý.

VÍCE
Kvalifikační erzeta určí opět startovní pořadí
auta

Již potřetí se odjede při Barum Czech Rally Zlín během pátečního dopoledne kvalifikační zkouška. Ta se začala jezdit v seriálu Mistrovství Evropy v rally (ERC) před třemi lety nejdříve při šotolinových rally a od roku 2014 se stala součástí všech podniků evropského šampionátu.

VÍCE
 Šestačtyřicátý ročník barumky nabídne 230 ostrých kilometrů
auta

Pořadatelé BARUM CZECH RALLY ZLÍN zveřejnili dva měsíce před startem letošního 46. ročníku zvláštní ustanovení, poodhalili trať a odtajnili názvy rychlostních zkoušek. Nejvýznamnější automobilová rally na území České republiky se pojede v tradičním termínu na konci letních prázdnin (26. – 28. srpna).

VÍCE
Bonver Dakar Project se představí na Silk Way Rally 2016
auta

Profesionální závodní tým Bonver Dakar Project se jako jediný český tým v kategorii kamionů zúčastní Silk Way Rally 2016. Vytrvalostní závod, který bude delší a podle organizátorů i náročnější než Rallye Dakar, odstartuje už 8. července v Moskvě. Bude měřit více než 10 000 kilometrů a povede napříč dvěma kontinenty do Číny, kde bude 24. července jeho cíl.

VÍCE
Zklamaný Prokop na Rally Italia Sardegna jedenáctý
auta

Jediný současný dlouholetý účastník seriálu MS v rally, přímo v její královské kategorii WRC, a pilot s nejlepším výsledkem českého závodníka ve světovém šampionátu Martin Prokop musel ještě před startem své oblíbené Rally Sardegna spolknout hořkou pilulku v podobě pětiminutové penalizace od Mezinárodní Automobilové Federace za nahlášené poškození jedné z plomb na rezervním diferenciálu, který má tým uložen ve svém servisním zázemí.

VÍCE
Martin Prokop po dvou etapách Rally Italia Sardegna třináctý
auta

Necelý měsíc po Rally Portugal pokračuje Mistrovství světa v rally na středomořské Sardinii svým letošním šestým závodem. Jipocar Czech National Team v čele s Martinem Prokopem si tuto svou oblíbenou soutěž nenechal ujít.

VÍCE